Hier gaat een spudpaal Een cederboom in de sneeuw Christenen en de andere helft Mohammedanen zijn. Vanzelfsprekend woont een zeer groot deel van de bevolking in Beiruth, de hoofdstad van de Libanon. Beiruth is een grote stad met een ontzettend druk auto-verkeer en boven dien mogen de chauffeurs daar zoveel als ze maar willen met de claxon werken, zodat het lawaai dan ook niet van de lucht is. Het is een stad met zeer scherpe contrasten, want, hoewel men er zeer veel hypermoderne auto's ziet, rijdt er ook nog een tram uit het jaar 1910. Soms puilen de mensen er aan beide kanten uit en aan het achterbalcon ziet men dikwijls grote manden met groenten hangen. Sommige gebieden van de Libanon zijn zeker vijftig jaar achter op onze westerse ideeën en het grootste deel van het transport geschiedt daar nog met ezeltjes, welke aan weerszijden soms hele vrachten dragen. Vanaf de „Siete" hadden we een prachtig uitzicht op de bergen, welke evenwijdig aan de zee door het gehele land lopen. Naar men ons mede deelde, zijn de hoogste toppen van het gebergte ongeveer 3650 m boven de zeespiegel. Zij waren met sneeuw bedekt en het was dan cok een zeldzaam mooi gezicht deze, door de zon beschenen besneeuwde berg toppen. De Libanon kent ook zijn wintertijd, welke in het laatste gedeelte van ons verblijf aanbrak, met veel wind en regen en nu niet bepaald van die gewone regenbuitjes, maar met zware slagregens. In de bergen wordt ook de skisport beoefend, want vanuit Tripoli kan men met de auto in ongeveer \]/2 uur het ski-centrum bereiken. Ook wij hebben de besneeuwde toppen met zijn wereldberoemde cederbomen be zocht. Tijdens dit bezoek werden ook ons ski's in huur aangeboden om deze prachtige sport te beoefenen. Ondanks onze jeugdige overmoed hebben wij uiteindelijk hiervan toch maar geen gebruik gemaakt, aangezien wij niet het risico wilden nemen om thuis in eigen kring met een paar gebroken enkels bij de Kerstboom te zitten. Tripoli-Libanon ROBODIJ. November 1956. (Roos en Boogaard - l.H.(2.) Dijksman-Electro Slikkerveer Rd.) 26

Het Zeskant | 1957 | | pagina 30