kijkje OVER BUURMAN schutting Conrad-Stork heeft in een drukbezochte vergadering aandacht besteed aan de voorzieningen voor de oude dag, voorzieningen waar U en ik misschien wel erg blij mee zijn, maar die een enorme rekenarij en administratie met zich meebrengen. Nu kan het liggen aan ons verminderd bevattingsver mogen öf aan de heren, die het ons in den treure trachten uit te leggen misschien zijn wij zelfs wat te achterdochtig maar het wordt ons maar nooit duidelijk, wat wij krijgen. Wél wat we te betalen hebben; dat zien we zo! Een heer bij J. 6 K., verzon een instrument voor het aftekenen van gaten in een cilinderblok, waarbij het zoeken naar en het plaatsen van de hart lijn overbodig is. Het wachten is nu op een heer, die een apparaat uit denkt, waardoor het aftekenen van gaten in een cilinderblok overbodig wordt, terwijl later de gaten en uiteindelijk het cilinderblok zelf worden afgeschaft. De voorzitter van Gusto's voetbalclub noemt zichzelf een super-optimist; na lezing van zijn nieuwjaarswens zijn wij geneigd hem gelijk te geven. Als wij vervelend waren, zouden wij kunnen opmerken, dat optimist is afgeleid van optimus, d.i. „de beste", en dat superbeste dingen beter zouden zijn dan de beste dingen, wat onmogelijk is. Maar gezien zijn jaarverslag, krijgt de man van ons gelijk. Hoe smaken van streek tot streek kunnen verschillen bewijst ons Gédégé die in een vers in het nieuws van De Klop spreekt over Madame's mooie ronde rug. Afgezien van het feit, dat dit niet de tijd en de plaats is om van gedachten te wisselen over mooi en rond, met betrekking tot Sliedrechtse en Haagse madames, willen wij toch niet nalaten op te merken, dat wij hier de ruggen in ieder geval liever mooi recht zien. Als U soms na een vluchtig bezoek aan Kinderdijk gemeend had, dat daar behalve op onze werven, de tijd stil had gestaan, kunt U zich door lezing van het laatste L.S.Z.-nieuws een beter beeld verwerven. Als U dat leest en ziet, komt U zelfs tot de conclusie dat er de laatste anderhalve eeuw in Kinderdijk niets gelijk gebleven is, behalve de bochten in de dijk en ook daar wordt aan gewerkt, menen wij. „Lezen", schrijft men in de „Schakel" van Verschure, „moet men net als elke andere bezigheid doen in een zo gemakkelijk mogelijke houding." Nu weten wij niet hoe het bij de vennoten is, maar in Den Haag zijn ze er op kantoor nog niet achter. Wij ziften nog achter onze schrijftafels, op gewone, zelfs tamelijk harde stoelen. Maar gelukkig beginnen nieuwere opvattingen ook op dit gebied baan te breken. Uiteraard vanuit Amserdam. 1B0NICU5 28

Het Zeskant | 1957 | | pagina 32