Veilig' Werken wat blijkt nu? Het zijn niet de Schiedammers, die de zaak verziekt hebben, maar de Hagenezen! Want in de kopij stond heel duidelijk „Brandbestrij ding" en geen „Drankbestrijding". Die Haagse zetter heeft niet alleen de kopij gezet, maar heeft mij nog een hak gezet ook. En daardoor kon jij, Ironicus, ons weer op de hak nemen. Let wel, Ironicus, ik heb niets tegen de drankbestrijding. Dat moet een ieder voor zichzelf weten. De een bestrijdt de drank door hem niet te gebruiken en de ander doet het door hem op te drinken en hem zo uit de wereld te helpen. Maar om onze goeie werf als een dronkemansboel voor te stellen, dat is toch wel heel erg. Maar ik ben je dankbaar voor je opmerkingen, Ironicus. Want als je er niet over geschreven had, zou de verkeerde indruk hebben blijven be staan. En nu weet ik zeker, dat al onze lezers direct het februari-nummer van het Zeskant zullen opzoeken en „drank" in „brand" zullen veranderen. En van dat „flesje" zullen ze dan meteen „gasflesje" maken. En dan nog die kwestie van „de ondergetekende". Daar moet ik me ook nog uit zien te smoezen. Welnu, Ironicus, heb je niet gezien, dat er onder die zin, dat exemplaren van de publicatie van AVAL bij ondergetekende te verkrijgen zijn, een plaatje staat? Dat is geen foto, neen, dat is getekend. Om het zo maar eens te zeggen: het is er onder getekend! Misschien zal niet iedereen in dat portret de edele gelaatstrekken van onze ijverige Vei ligheidsinspecteur herkennen, maar dat is een zaak van de tekenaar. Maar hij (de Veiligheidsinspecteur is er vast wel mee bedoeld, want hij is er onderqetekend! W. Volgens de Veiligheidswet is iedereen, van hoog tot laag, verplicht de veiligheid op het werk in acht te nemen en te bevorderen. Doen we dat allemaal? Ja? Hoe kan het dan, dat we in het eerste kwartaal van 1957 niet minder dan 66 ongevallen hadden, waarbij lichamelijk letsel werd toegebracht tengevolge waarvan de arbeid moest worden gestaakt? Waren er bij deze 66 ongevallen ook ernstige? Ja; zeer ernstige zelfs. Veiligheid op het werk is geen onzin! Het is een van de meest nodige dingen. We willen geen pijn, we willen niet invalide worden. Maar toch, iedere dag weer, plegen we onveilige handelingen, nemen we veel te grote risico's, scheppen we onveilige situaties, waardoor we niet alleen zelf in gevaar komen, maar ook anderen in gevaar brengen. Waarom? Iedereen kan persoonlijk medewerken aan het voorkomen van ongevallen, dus van pijn, ellende, invaliditeit enz., zowel van zichzelf als van anderen. Hoe? Door het gebruiken van de persoonlijke beschermingsmiddelen. 44 (0)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 10