FILMAVOND Op 18 maart jl. waren ongeveer 300 leden en introducé's aanwezig in de grote zaal van Gebouw Irene, waar door de Personeelsvereniging een filmavond werd gegeven, die onze vereniging was aangeboden door de Caltex Petroleum Maatschappij. Het programma was zeer afwisselend. Begonnen werd met een teken filmpje van Walt Disney, waaruit men kon zien hoe een keurige, zacht aardige en beleefde man plotseling in een monster kan veranderen zodra hij achter het stuur van een auto komt te zitten. Hij is dan geen „heer in het verkeer" meer! Vervolgens zagen we een prachtige kleurenfilm over het aanleggen van een oliepijpleiding dwars door Arabië. Het aanleggen van zo'n pijpleiding lijkt zo eenvoudig; je neemt de nodige pijpen, last die aan elkaar en klaar is Kees. Deze film heeft ons geleerd, dat het zo eenvoudig niet is en dat er tal van problemen moeten worden opgelost alvorens het eigenlijke werk kan beginnen. Het materiaal moet per schip worden aangevoerd. Maar om het materiaal te kunnen lossen moet een landingsplaats worden aangelegd. Er moeten opslagplaatsen ingericht worden, niet alleen voor de pijpen, maar ook voor de auto's, vrachtwagens drag-lines, bull dozers enz. Ook voor de mensen moet worden gezorgd. Verplaatsbare woningen worden gebouwd; levensmiddelen worden aangevoerd; voor de medische verzorging moet het nodige worden gedaan en een heel voornaam punt is: er moet voor water worden gezorgd. Hoe dit gigantische werk, dat millioenen en millioenen dollars heeft gekost, tot stand werd gebracht liet (0) 51

Het Zeskant | 1957 | | pagina 17