De ondierste tien VEILIG opgeborgen Vanzelfsprekend waren die onderste tien van hemzelf en voordat de eigenaar ervan door een toevallige samenloop van omstandigheden het ongeluk overkwam, dat een zwaar belaste lorrie over het voorste gedeelte van zijn rechter voet reed, waren ze door hem bewust in een paar speciale VEILIGHEIDS-schoenen met stalen neuzen ondergebracht. De man, waar het hier over gaat, was er dan ook van overtuigd, dat men ten opzichte van de veiligheid verplicht is om, voor zover dat in het vermogen ligt, alle VOORZORGSMAATREGELEN in acht te nemen en dus tijdens het werk ook zulke speciale schoenen te dragen, omdat men van tevoren nooit weet wat men kan overkomen. Wat een geluk dus, dat hij toen ook die speciale schoenen droeg! Daar door kwam hij er gelukkig goed af en mankeerde hij niets aan zijn onderste vijf rechtsen. Hieruit blijkt dus weer al te duidelijk, dat het dragen van VEILIGHEIDS- schoenen tijdens het werk beslist van het allergrootste belang en het niet dragen onverantwoordelijk is. Wat er door dit ongeval met de rechter schoen gebeurde, laat de foto wel heel duidelijk zien en dat deze het er ten opzichte van het lorriewiel slecht heeft afgebracht is voor een ieder vrij eenvoudig te begrijpen. De betrokkene heeft zich gauw weer van nieuwe VEILIGHEIDS-schoenen voorzien en hij loopt er weer als voorheen mede rond te stappen, alsof er niets gebeurd is. Maar als hij nu eens gewone, waarschijnlijk iets elegantere schoenen had gedragen, dan was die rechter helft van de onderste tien er vast en zeker veel slechter af gekomen dan nu en had hij bovendien veel narigheid ondervonden en zou hij ongetwijfeld verder hinkend door het leven hebben moeten gaan. Na dit ongeval kon hij nu dus zonder bezwaar z'n onderste tien weer VEILIG opbergen. L. (Verschure) Hier ziet men de bewuste schoen (rechts); het ronde ding in het midden is een stalen neus. 50

Het Zeskant | 1957 | | pagina 22