KIJKJE OVER Min of meer het einde van een tijdperk betekende het afscheid van Verschure's laatste breeuwer. Als er ooit nog gebreeuwd moet worden, zullen ze bij Verschure wel met de handen in het haar zitten. Het is vreemd zich voor te stellen, dat op één of andere dag ook de laatste klinker met pensioen gaat, en misschien nog wat later de laatste elektrische lasser. Dan krijgen we allemaal plastic schepen, lassen met een aansteker of wat aceton Blijkens het nieuws van LSZ vertoont het wapen van Ammers.tol enerzijds een zalm omdat het Lekwater daar zo rijk aan was, dat men deze oudtijds in massa placht te verschalken. Anderzijds echter een leeuw, die fier en frank op eigen voeten staande de vrijheid moest verzinnebeelden. Wij zien dit hoe bestaat het echter anders. Niet de leeuw, maar de vis is het symbool van de vrijheid, aalglad en goed van smaak. De leeuw maakte waarschijnlijk vroeger de weilanden in de omtrek onveilig en verdiende op die manier zijn plaats in het stadswapen Als U het nog niet wist, Gusto weet het wel. Blijkens mededeling in het nieuws van deze firma is de in de natuur voorkomende amaril en zandsteen-korund praktisch allemaal door de synthetische korund ver vangen. Het moet een heel werk geweest zijn en wij weten nu waar de spanning op de arbeidsmarkt vandaan komt. Het enige wat ons verder nog interesseert is te weten, hoe ze het voor elkaar gekregen hebben. En waar hebben ze die oude, echte amaril en korund gelaten? Als U gesteld bent op 'n vleeswond, hoofdpijn of zenuw-krampen wendt U dan tot de E.H.B.O. van de Klop, die blijkens een vers van Gédégé, dat allemaal voor elkaar brengt. Ook zijn zij met uitsluiting van alle anderen geschikt voor het knoeien aan stof en vuil in andermans ogen. Als pincet dient daarbij een gekauwd houtje. Zoethout zeker „Weet U niet waar zo'n cursus gevolgd kan worden?", vraagt ons de J. K. verbandmeester. Neen, wij weten het niet. U ook niet, lezer? Toch lijkt ons het J. K.-artikeltje menslievender dan dat van De Klop. Niettemin, of juist daarom zullen wij het hier niet verder aanhalen. Mis schien dat de van Den Haag uitstralende beschaving nog nét over de Noord komt? 52

Het Zeskant | 1957 | | pagina 24