Bemetel-examen m.s. „Bengawan J IJ de A is van het Anker, dat men uitgooit als het schip niet aan de wal kan komen. de B is de Bar, het middelpunt van gezellig samenzijn. de C is de Centrale verwarming, die zorgt 's winters voor een behaag'lijke temperatuur. de D is de Dynamo, die zorgt voor het licht en de stroom. de E is de Eetzaal, waar men tezamen komt voor een lekker hapje. de F is de Fluit, die roept slepers om binnen gesleept te worden. de G is het Gangboord, de verbinding tussen het voorschip en het achterschip. de H is de Hut, de woongelegenheid voor passagiers en be manning. de I zijn de Instrumenten, waarmee de radio-telegrafist contact houdt. de is de Jenever, die belastingvrij mee gaat voor algemeen gebruik. de K is het Kompas, waar men de koers op aanhoudt. de L is de Laadboom, waarmee men de vracht van de wal af in het ruim laadt. de M is de Machinekamer, waar de machines en motoren ronken. de N is de Neon-verlichting voor bestrijding der duisternis. de O zijn de Officieren van de leiding van het schip. de P is de Proviand om de magen te vullen. de Q z'jn de Queuen, die behoren bij het biljart. de R is de Radarinstallatie, behulpzaam bij mistig weer. de S is de Schroef, waarmee het schip vooruit en achteruit gaat. de T is de Telegraaf, de verbinding tussen stuurhut en machine kamer. de U is de Uitlaat, welke uitkomt in de schoorsteen. de V zijn de Vlaggen, kenteken van maatschappij en nationaliteit. de W zijn de Waterdichte deuren, de verbindingen tussen de ruimen. de is het Ijzer, waaruit het schip vervaardigd is. de Z zijn de Zeeën, die het schip lang zal bevaren. W. de B. In het maart-nummer van Het Zeskant konden wij de namen vermelden van de leerlingen, die voor het Bemetel-examen waren geslaagd. De uit reiking van de diploma's vond plaats op 23 maart jl. in de cantine van de afd. Aluminiumbouw, in tegenwoordigheid van de heer F. Smulders, de bedrijfsleiders, Mej. Heijnen, de opleiders e.a. De heer F. Smulders reikte de diploma's uit. Hij zeide verheugd te zijn, dat een zo groot aantal leerlingen geslaagd is voor dit vakexamen, en sprak de hoop uit, dat de geslaagden zich in de toekomst tot prima vaklieden zullen ontwikkelen. 56 (0)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 10