VOETBALLEN KRONKEL De schrijver van talrijke boekjes, tevens bekend radiospreker en dagblad redacteur, de heer Simon Carmiggelt, die regelmatig zijn cursiefjes laat verschijnen in een der dagbladen, sprak maandag 15 april 1957 in de grote zaal van Gebouw Irene voor onze leden. Van een „lezing", zoals wij dat gewend zijn, kan men eigenlijk niet spreken. Carmiggelt springt van de anecdote op de fantasie, van de diepe ernst op de groteske kolder. Op zijn eigen sprankelende wijze ging hij na, wat nu eigenlijk humor is. Hij verduidelijkte dit onder meer aan de hand van gesprekjes uit het privé-leven van vrienden en kennissen. Maar vooral put hij zijn stof uit wat hij hoort op straat, in de tram, van grote mensen en van kinderen. Ja, vooral van kinderen. De heer Carmiggelt, die werd ingeleid door onze voorzitter, las, of liever: droeg voor uit eigen werk en de op zichzelf eenvoudige verhaaltjes zijn vaak kostelijke stukjes humor. De Boekhandel Van Leeuwen had voor een aantrekkelijke boekenstand gezorgd, die in de pauze veel belangstelling trok. Tal van aanwezigen kochten een of meer van de werkjes van Carmiggelt, die dan desgevraagd door de schrijver werden gesigneerd. De kennismaking met Kronkel is voor onze vereniging zeer prettig geweest en wel zullen wellicht in de toekomst deze kennismaking nog wel eens hernieuwen. N. VETERANENVOETBAL H.D.V.S.—GUSTO: 3—2. Op het uitstekende veld van H.D.V.S. speelden onze veteranen op zater dagmiddag 6 april jl. een wedstrijd tegen de oudgedienden van H.D.V.S. De belangstelling was matig. De thuisblijvers hadden ongelijk, want deze wedstrijd liet dikwijls uitstekende staaltjes voetbal zien, van beide kanten. Jammer, dat midvoor Tettelaar van onze tegenstanders reeds spoedig 64 (0)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 18