KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING iAflcinarmiAM ai Op biz. 48 van het blad, dat aan de achterzijde van deze rubriek verschijnt, treft U een door ons in „De Schakel" van Verschure aangetroffen foto. Bij de eerste oogopslag zou U misschien denken, dat dit bewoners van Amsterdam Noord zijn, die de Minister van Financiën staan op te wach ten, vanwege zijn medewerking aan de IJ-tunnel. Of een paar bazen uit de fabriek van Verschure, die een penibele kwestie op vlotte wijze oplos sen. Het zijn echter enkele gepensioneerde werknemers in hun vacantie van vorig jaar. Onze wens: dat zij dit jaar en vele komende jaren even aktief zullen mogen zijn... Hoe merkwaardige problemen kunnen bestaan in de hoeken van onze samenleving bewijst ons een artikel van J. K. Smit over genoeglijkheid zonder moeite. Laten we in de omgang met vrouwelijke collega's, onder geschikten en superieuren een klein beetje de égards in acht nemen, luidt ongeveer de konklusie. Ja, laten we dat vooral doen. Superieuren beleefd behandelen is wel zo voordelig en vrouwelijke collega's hoffelijk tegemoet treden kan het leven veraangenamen. Maar waarom U beleefd moet zijn tegen ondergeschikten mooi woord is dat terwijl er over mannelijke collega's, die noch superieur noch ondergeschikt zijn wordt ge zwegen, dat is nu juist één van die problemen Bij Conrad-Stork kwam iets gereed, dat de techniek nog niet eerder ge zien heeft. Een tandwiel van 12.000 kg, bestemd voor de cutteraandrijving van een grote baggermolen. Niet alleen, dat dit tandwiel dus kennelijk een soort motor is, wat wij ons moeilijk kunnen voorstellen, maar wat een cutter van een baggermolen is, kunnen wij ons helemaal niet indenken. Als U zich soms heeft afgevraagd wie bij G'usto de werf onveilig maken, dan geeft de Gusto-redaktie daarop het antwoord: Dat zijn die kakelaars. Nu zijn de Gusto-portiers niet te verwaarlozen en wij stellen de redaktie daarom voor kakelaars van de werf te doen weren. Dat moet een koud kunstje zijn. Wijzelf komen wel door een achterdeurtje naar binnen Wat wij dachten dat De Klop allang had, leek reeds bezweken te zijn onder de druk van ons onbekende omstandigheden. Wij doelen op de wandelsportvereniging. Men stelt nu pogingen in het werk om opnieuw zo'n vereniging tot het aanzijn te brengen. Ons valt op. dat de zomer als een geschikt wandelsportseizoen wordt aangemerkt en dat er aan die sport maar weinig kosten verbonden zijn. Als wij zouden wandelsporten, iets waartoe wij volslagen ongeschikt geacht moeten worden, zouden wij ons van ijstent tot koffiehuis tot bierkelder tot ijstent voortslepen. Goed koop zou voor onze wandelsportbeoefening niet het juiste woord zijn. Bij L.S.Z. wordt ons verhaald hoe decoraties verleend worden. Veel weten wij daar niet van. Wel, dat men als Hagenaar en/of Ambtenaar een betere kans maakt dan als gewoon Nederlander. Het interessantste vonden wij wel een plaatje van het juweel van de Orde van Oranje- Nassau, met het opschrift: Wie zei er dat op de Kinderdijk alles anders is? 76

Het Zeskant | 1957 | | pagina 28