De Australië" in werking De firma-vlag in top toen gestreken en vervangen door de geel-blauwe (geel boven en blauw onder, als symbool van het gele zand dat uit het blauwe water naar boven ge haald wordt) firma-vlag van de nieuwe eigenaars. Dit gebeurde onder luid geloei van de sirenes van molen en twee gemeerde motorschepen. De officiële over dracht was hiermede een feit geworden. De heer Den Ouden dankte de direktie van Bos Kalis voor de aanvaarding van het baggerwerktuig, waarna de champagneglazen geheven werden. De heer Ir. M. C. Fritzlin, directeur van de Kon. Maatschappij „Adriaan Volker", sprak namens de aan wezige aannemers. „Hoewel we eikaars concurrenten zijn", aldus spreker, „verheugen wij ons er met de eigenaars over, dat de baggervloot met een dergelijk mooi en modern schip is verrijkt. We kun nen dit schip niet alleen als een aanwinst beschouwen van Bos Kalis, doch van de gehele Nederlandse baggervloot. Willen de Nederlandse bag gerbedrijven de plaats behouden, welke zij thans alom in de wereld in nemen, dan is het zaak dat de vloot blijft, zoals die altijd geweest is, nl. krachtig en modern, opdat ook in de toekomst de Nederlandse vlag op baggergebied hoog gehouden kan worden. Wij hopen, dat ook dit schip haar bijdrage hiertoe zal leveren." De heer Den Ouden bracht Ir. Fritzlin dank voor zijn goede woorden. Ook hij hoopte, dat deze molen van Hollandse makelij voor Hollandse eigenaars de natievlag hoog zal weten te houden. Na de aannemers op het hart gedrukt te hebben voor goede baggerwerktuigen contact op te nemen met IHC, kwam de heer Ir. W. A. Bos aan het woord en dankte voor de aan zijn adres gerichte loftuitingen. Buiten hem en de heer Sandijck zijn ook vele jongeren in de gelegenheid gesteld hun technisch kunnen op dit object tot uiting te brengen, en hier ziet U het resultaat, aldus de heer Bos. Hij gaf hierna een uiteenzetting van het hoe en waarom de techniek hier afwijkend van bestaande vormen werd toegepast, terwijl hij boven dien enkele hoofdgegevens opsomde. Het was inmiddels half drie geworden toen het officiële gedeelte be ëindigd werd. Onmiddellijk wendde de „Prinsesseplaat zich van de „Australië" af om terug te varen naar Gorkum, waar we tegen vijf uur arriveerden. De I.H.C. heeft met dit juweel op baggergebied wel veel eer ingelegd en wij hopen, dat de „Australië" vele jaren de vlag van de eigenaars en die van het gehele Nederlandse baggerbedrijf in binnen- en buiten land hoog zal weten te houden. Ir. V. - B. (De Klop)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 5