Idwhi 1 f Vergadering van de Ideeënbuscommissie op 18 mei 1957. Idee no. 122 (1956) D. de Jong. Verbetering Sigma-lasmachine. Het is gebleken dat een deel van het ingezonden idee, dat destijds werd afgewezen, alsnog voor een beloning in aanmerking kan komen. In verband hiermede wordt de reeds toegekende beloning van 10, verhoogd tot 20, Idee no. 150 (1956) L. Ouwendijk. Verbetering van de loopbrug van de wal naar het schip. Het idee is goed en bewerkstelligt, dat de loop brug naar alle kanten bewogen kan worden. Premie 20, Idee no. 156 (1956) C, J, Lemscn. Lassen van kromme vlak- en huid secties met de lasautomaat. Dit idee is gemakkelijk uitvoerbaar en geeft een zeer belangrijke besparing, zulks temeer, omdat bij deze werkwijze het maken van V-naden vervalt. Premie 100, Idee no. 160 (1956) D. de Grave. Afbranden van flenzen van kraalbulb. Voor dit idee is aanvankelijk een premie van 10,toegekend. Nu gebleken is, dat deze werkmethode veelvuldig wordt toegepast, wordt de premie verhoogd met 40,en derhalve op 50,gebracht. Idee no. 2 J. de Waard. Vereenvoudiging van de administratie van het ijzerpark te Slikkerveer. Het idee is goed en geeft een verbetering. Premie 10, Idee no. 6 J. H. Groos jr. Vereenvoudiging van ketting-montage aan de lopende band. Het idee is zeer vernuftig en goed bruikbaar. Het staat echter nog niet vast of de desbetreffende opdracht aan de Werf Gusto zal worden gegeven en of, indien dit geschiedt, de opdrachtgever de voorgestelde constructie zal goedkeuren. Aanmoedigingspremie 15,onder toezegging, dat bij uitvoering van het idee alsnog een hogere premie verstrekt zal worden. Idee no. 13 H. Heerlien. Draaischijf voor het lassen van rondnaden van kromme pijpen. Het idee is gebaseerd op een reeds vroeger ingezonden idee, doch op zichzelf goed bruikbaar. Premie 10, Idee no. 20 L. Thiele. Geleidehaken voor zware boormachines. Dit idee is uitvoerbaar en geeft een besparing aan man-kracht. Premie 35, Idee no. 21 L. Thiele. Bevestiging van een oogbout aan schermplaten op loopkranen. Door het aanbrengen van de oogbout zullen de platen (0) 71

Het Zeskant | 1957 | | pagina 9