-Qen ótem uit SLIKKERVEER Zagen w aan de arbeid weer. Toen de lunch was aangebroken Werd er wat geconsumeerd En we waren vol waardering Voor wat hier werd geserveerd. Verder ging ten slot de reis weer Onder grote vrolijkheid 't Was weer echt en fijn gezellig En geen mens dacht aan de tijd. Er werd een woord van dank gesproken Voor een held're microfoon: In d'eerste plaats aan de Directie En dat was de juiste toon. En ook werd er hier herinnerd Aan haar, die 't heeft georganiseerd. En voor haar kwamen er bloemen, Waarmee terecht zij werd vereerd. Nog een woord is op zijn plaats hier, Voor het werkzaam personeel; Hen ook brengen wij hier hulde. Immers: niets was hen te veel. Steeds weer gingen sluizen open Sluizen van welsprekendheid En zo werd dan ook een bruidspaar Met een hulde-speech verblijd! Langzaam ging de boot op huis aan; 't Ging voor velen veel te vlug En we komen, volgens schema, Hoogstvoldaan op tijd terug. v. B. Met verlangen zagen ook wij, gepensioneerden van de Werf Gusto te Slikkerveer, uit naar de dag, waarop de aangekondigde boottocht zou plaats vinden. Het was weer een blijde ontmoeting op maandag 15 juli, toen vrijwel al onze gepensioneerden met hun vrouwen of familieleden en ook enkele weduwen van personeelsled-en op tijd gereed stonden om plaats te nemen in de bus van de RAGOM, die ons naar het Hoofd te Schiedam zou brengen, om daar aan boord van de boot te gaan. Onder stromend hemelwater gingen we de loopplank op en namen plaats aan boord van de Erasmus. De tocht ging ditmaal via Rotterdam, de Noord, Merwede naar het slot Loevestijn bij Gorinchem. Terug gingen we via Dordrecht, Kil, Oude Maas, Nieuwe Waterweg naar Schiedam. Terwijl op de wal bij verschillende bedrijven die we passeerden een grote belangstelling aanwezig bleek, heerste er op de Erasmus een ongekende vrolijkheid en het is wel waar, wat iemand opmerkte: men behoeft niet jong te zijn om vrolijk te kunnen wezen. Hierin kon zelfs de stromende regen geen verandering brengen. Deze tocht is weer een succes geworden. Een dag met gepaste vrolijkheid, met mooie en fijne muziek, een prima rokertje, goede consumptie en een lunch, die af was. Het is de gepensionneerden en allen, die meegingen en behoorden tot de (0) 103

Het Zeskant | 1957 | | pagina 13