CO. 306 TE WATER JA'. ORDER UIT BOMBAY (Vervolg Algemeen Gedeelte) Zelden zal een plechtige tewater lating zo vlot voltooid zijn, als wel bij de „Mare Laurent V" het geval is geweest. De vele gasten verenigden zich op zaterdag 20 juli tijdig op dé werf van LSZ. Het was betrekkelijk winderig en een beetje warm weer; ook was het wel wat buiig. Menigeen droeg een zomertoilet, al had hier en daar de voorzichtig heid gezorgd voor een regenjas of -scherm. De keggen vielen snel, maar snel ler nog was een volle bui, die regelrecht kwam vanuit de milde zee. Het publiek maakte rap ruim baan en ook de keggers ontspron gen veelal net nog de dans. Het schip... en de tribune, nog nauwelijks voorwerp en getuigen van plechtige wijding en schui mende naamgeving werden echter ietwat verregend Evenwel, de kennismaking van schip en water was er niet minder fraai om en daarvan getuigden ook de toespraken toenhet gezelschap zich had hersteld. Allereerst sprak de heer Den Hartog woorden van dank aan de rederij, aan de gasten, het toezicht, Veritas en Scheepvaart Inspectie en aani alle eigen medewerkers en onderleveranciers. Spreker hoopte, dat dit derde CGT-schip der IHC gevolgd zou worden door menig ander voor deze rederij. Tenslotte bood hij Mej. Henriëtte Vincenzini, die het schip haars vaders naam had gegeven, een aandenken aan, alsook aan pater Meere- boer. De heer Vincenzini betuigde zijn voldoening over de vlotte samenwerking en de geslaagde tewaterlating en voor het aandenken. In het bijzonder stelde hij het geduld der IHC op prijs, omdat bij de vele wijzigingen in de bouw de stemming en goede verstandhouding nooit geleden hebben. Hij vertrouwde, dat de resultaten van dit prototype aan de verwachtingen zouden voldoen en de vrachtenmarkt en nog zoveel andere factoren meer, het doen van nabestellingen mogelijk zouden maken. Wederzijds werd een heildronk uitgebracht, om tenslotte in een aange naam samenzijn de gebeurtenissen van deze grote dag en vele onderwerpen meer in een vertrouwelijke sfeer te bespreken. Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij, dat de Bombay Port Trust aan IHC Holland de levering heeft opgedragen van een grijperhopper. (CO 384). Hierover binnenkort meer. 95

Het Zeskant | 1957 | | pagina 23