DE 'INGENIERO RUBEN DaVILA' IN CHILI OVERGENOMEN Reeds enkele maanden geleden werd in Santiago de Chile de hopperbag germolen „Ingeniero Ruben Davila" door de Chileense autoriteiten over genomen. Wij ontvingen daarvan enkele foto's, die wij U niet wilden onthouden. Op foto 1 ziet U van links naar rechts de Chileense ministers van Open bare Werken, Koopvaardij en Oorlog. In het midden de president van de Republiek Generaal Carlos Ibanez del Campo, achter hem de I.H.C.- garantiemachinist en manusje-van-alles J. van Keulen en onze agent in Chili, de Heer R. de Raadt, die juist een toespraak houdt. Hij zei daarbij onder meer: Tenslotte wil ik hieraan toevoegen, dat het voor mij een reden is tot diepe vreugde, dat ik in de gelegenheid gesteld werd deel te hebben aan het verkrijgen van een order van de hoogste regering voor de bouw van dit baggerwerktuig bij de werven van mijn vaderland en dat ik op deze wijze met mijn geringe krachten zal mo gen bijdragen tot verheffing van Chili, land dat ik met oprechte trots mijn tweede vaderland noem. Ik hoop ook, dat dit vaartuig een levensduur zal heb ben gelijk aan die van haar zusters, die reeds in Chili werken, n.l. de Cava- donga", die vijftig jaar oud is en de „Chipana", die U in deze haven heeft kunnen zien en die veertig jaar oud is. Ik zeg: met haar zusters, want beide wer den gebouwd door werven, die nu deel uitmaken van de I.H.C. Holland. Laten wij daarom klinken op de goede werkresultaten van deze emmer molen en op de vervulling van haar toekomstige taak Onze tweede foto geeft U nog een kleine indruk van het proefbaggeren van de Ingeniero Ruben Davila" in de haven van Santiago. N.O. (I H.C.) FOTO'S VOOR „HET ZESKANT' Dit jaar geen fotowedstrijd, evenmin trouwens als vorig jaar. Het aantal fotowedstrijden in Nederland neemt zo toe, dat er voor een personeels orgaan geen beginnen meer aan is. Maar wel willen wij van onze lezers mooie foto's ter plaatsing ontvangen. Elke geplaatste foto belonen wij met: een zwart-wit rolfilm, incl. ontwikkelen en afdrukken. Voor klein- beeldwerkers een kleinbeeldfilm zwart-wit, maar geen ontwikkelen en ver groten. Let wel, het' is niet zozeer technische perfectie, die bij onze keuze de doorslag geeft, maar veeleer de keus van onderwerp en het knippen op het juiste ogenblik. Het formaat van de inzending naar keuze, maar liefst niet kleiner dan briefkaart en graag glanzend wit! 96

Het Zeskant | 1957 | | pagina 24