KIJKJE OVER BUURMAN'* SCHUTTING L.S.Z. wijdt een overigens hartelijk stukje aan Sliedrecht, waarin ons opviel, dat de woningnood aldaar erger moet zijn, dan waar ook. ,,De 150 nieuwe woningen zijn voor 16.703 inwoners nog lang niet voldoende", schrijft L.S.Z. Dat is zo'n honderd-en-tien man per woning en zó groot zijn de huizen in Sliedrecht nu ook niet. Geen wonder dat zoveel Slie- drechters de wijde wereld intrekken De redaktie van De Klop zwijgt hierover, maar vertelt wel dat velen aldaar voorbereidingen hebben getroffen om hun vacantje op gepaste wijze door te brengen. Daaruit zou blijken, dat anderenj-^'jde meesten? zich klaargemaakt hebben om hun vacantie op ongegasie'"wijze door te bren gen. In de hoop daarvan te kunnen mee-gefiiefen zijn wij onlangs naar Sliedrecht getrokken. Van;dat alles echtebigeen spoor. Helaas? Bij Gusto zijn. Joost en'Josefien nocj-Steeds aan hft -bfgroten en kas op maken. Nu maken wij niets liever öp dan de kas, jpaar overleg met de I.H.C. kassier heeft ons, geleerd, dat wij en hij onder het opmaken van de kas iets anders verstaan. Als wij het doen, gaat de kas schóón-op. Bij hem blijft precies het juiste bedrag aanwezig? De Jjgsto-redaktie noemt het leven met begroting en kasboek een sporty Laations maar met de kas leven,-dan gunnen wij het kasboek .graag aan .anderen Bij Verschure ging een baas met pensioen. Zi|n hobby moet geweest zijn: het tewaterlaten van schepen. Wij vrezen, dat hij zijn vrije tijd echter daarmee niet heeft kunnen vullen. Het is zo moeilijï» voldoende schepen te pakken te krijgen. Met die schepen is het zó: als.gê'er eindelijk eentje hebt, en je laat hem tewater, dan ben je 'm weer kVijt bok. Je kyjïfbeter postzegels verzamelen... i' Bij Conrad-Stork ging een heer van de tekenkameï 'met pensioen. Hij kreeg een straalkacheltje en een kist sigaren voor1 in bad, een andere jubilaris kreeg een rookstoel met kussens, doch er wordt, van sigaren niet gerept. Klopt hier iets niet in de combinatie van geschenken? Om in bad te zitten roken heb je meer aan een rookstoel met kussens dan aan een straalkachel... Jeugdige werknemers van J. K. gingen op excursie. Sómmigen maakten een heerlijke duik in het bassin van het nieuwe-zwembad van Ouwehand, lazen wij. Wij hopen van harte, dat er water in het zwembad stond. Zo niet, dan vrezen wij, dat er bij J. 6 K. nogal wat open plaatsen in het bedrijf te vervullen zullen zijn. I c d 100

Het Zeskant | 1957 | | pagina 28