Onderwerp van de maand Oktober: fife Bij het betreden van de gangway ziet men een grote houten helm met de waarschuwing: „Helm op!" Waarom helm op? Mij niet gezien Krijg je hoofdpijn van. Zijn te zwaar. Ik wil niet voor gek lopen. Enz. enz. Ja, ja, die onveilige werkers zijn geniaal in het opsommen van schijnbaar aannemelijke verklaringen; verklaringen, die in de praktijk niet steekhou dend zijn. Verklaringen, die moeten dienen ter verontschuldiging van het feit, dat zij geen gebruik maken van de persoonlijke beveiligingsmiddelen. Laten we bij onze actie „Helm op" blijven! Gij, onveilige werkers, vraagt eens aan uw collega K. van Kampen van de afdeling Machinebouw of het dragen van een veiligheidshelm op plaatsen, waar boven uw hoofd ook door anderen wordt gewerkt, onzin is!! Hij zal het u anders vertellen. De veilige werkers zullen van iemand, die diverse goede raadgevingen niet op wil volgen, die zonder veiligheidshelm op gevaarlijke plaatsen werkt en dus het risico loopt iets op zijn hoofd te krijgen, direct zeggen: Wie niet horen wil, moet voelen. Onze vriend Van Kampen is zeker geen onveilige werker van professie; praktisch de gehele dag draagt hij zijn veiligheidshelm. MaarVan Kampen moest (en daar komt dan het verschrikkelijke woord, de oorzaak van meer dan 80% van de ongevallen) „even" een vulstukje halen en hij zette „even" zijn helm af. En dat „even" bezorgde hem een gapende hoofdwond doordat er een stuk gereedschap naar beneden viel. Gelukkig is het nog goed afgelopen; het had erger kunnen zijn. Dus, onveilige werkers, die geen helm dragen, luister! Jullie vriend Van Kampen kreeg een ongeval doordat hij „even" zijn helm afzette. Uw kans om een ongeval te krijgen is veel groter, omdat u de gehele dag zonder veiligheidshelm werkt. Uw risico om in het ziekenhuis terecht te komen is honderdmaal groter dan dat van uw collega Van Kampen. 144 (0)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 10