BEZOEK VAN DE VEILIQHEIDSCOMMISSIE AAN DE U/ERE VERSCHURE TE AMSTERDAM D. De hardheid van de snede moet boven 52 R-C liggen. Ook deze waarde is door het laboratorium vastgesteld. E. Als de beitels aan bovengenoemde eisen voldoen, worden ze voorzien van een waarschuwingsetiket en wordt het laboratoriumstempel erin geslagen. F. Beitels zonder merk mogen niet worden gebruikt en moeten omgeruild worden. III. Slagletters en -cijfers. A. De hardheid van de kop mag niet hoger zijn dan 40 R-C. B. De kop moet afgerond zijn. C. Goedgekeurde series krijgen een diamant-indruk of ander ijkmerk op de voorzijde van de schacht. D. Slagletters en -cijfers zonder dit merk mogen niet meer worden gebruikt. Bij niet voldoen aan deze eisen is het gereedschap onbetrouwbaar. De magazijnen hebben van het gereedschap een goedgekeurde voorraad en kunnen geen ander dan dit uitgeven. Wacht niet tot uw baas het u komt zeggen. Dat kan te laat zijn! Wacht ook niet tot u in de Verbandkamer bent gebracht. Dan bent u te laat! Doe het morgenochtend!! L. Wassink. Vrijdagmorgen, 4 oktober 1957, om 8 uur vertrokken de leden van Gusto's Veiligheidscommissie naar Amsterdam, om een bezoek te brengen aan de werf van Verschure Co., een der I.H.C.-vennoten. Nadat er nog enige deelnemers bij het Centraal Station te Rotterdam waren opgenomen ging de bus richting Amsterdam. Het weer liet ons niet in de steek; de zon was zelfs het grooste gedeelte van de dag present. In de hoofdstad aangekomen ging het heel kalm aan, in verband met de vele verkeerslichten, die we moesten passeren. Met het IJ-veer (de tunnel is nog niet klaar) naar de overkant en zo kwamen we ongeveer kwart over tien het terrein van de werf Verschure opgereden. Onder het genot van een kopje koffie, dat ons werd aangeboden, werd kennis gemaakt met verschillende medewerkers van Verschure Co., waarna de bedrijfsleider, de heer Bloemendaal, ons namens de Directie hartelijk welkom heette. Hij merkte op, dat het bedrijf van Verschure Co. niet zo groot is als de Werf Gusto. Het bedrijf is rondom door andere bedrijven ingesloten en daardoor is er geen enkele mogelijkheid tot uit breiding. Gevolg daarvan is, dat het bedrijf op drie verschillende plaatsen is gevestigd Eerst zouden wij de machinefabriek bezichtigen; daarna de Oranje-werf, waar de scheepsbouw gevestigd is. 146 (0)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 12