De heer Bloemendaal sprak de hoop uit, dat na de rondleiding door de deelnemers opmerkingen met betrekking tot de veiligheid zouden worden gemaakt. Onder leiding van enkele medewerkers begon toen de rondgang over het bedrijf. Bij de machinale bewerking waren er in een betrekkelijk kleine ruimte nogal wat machines bijeen gebracht. Toch gaf dit geen aanleiding tot een opeenhoping van materiaal en werkstukken, omdat de aan- en afvoer goed geregeld was. De leerlingopleiding was doelmatig ingericht en voorzien van goede gereedschappen We keken vol bewondering naar de werkstukken in uitvoering. Bij de Oranje-werf aangekomen werden wij binnengeleid in een geheel nieuw gebouw. Daar troffen we aan: de verbandkamer, de was- en kleed gelegenheid en op de bovenverdieping de cantine. Het geheel zag er keurig verzorgd uit. Ook de Koperslagerij was pas geheel vernieuwd en zeer modern ingericht. Rond de in aanbouw zijnde schepen zagen we enkele mooie buisstellingen. Het viel ook op, dat er weinig rommel rond de schepen lag. Op ons uitgangspunt teruggekeerd, stond de koffiemaaltijd gereed, die wij ons op uitnodiging van de heer Bloemendaal goed lieten smaken. Bij de gedachtenwisseling werden enkele onveilige situaties aangestipt, waarna de heer Olde Monnikhof zijn waardering uitsprak over de voor uitgang, die in vergelijking met een vorig bezoek thans te constateren viel. Namens het gezelschap dankte hij de Directie van Verschure 6 Co. voor het gastvrije onthaal en voor de prettige rondleiding. Na een hartelijk afscheid was ons volgende doel het Veiligheidsinstituut. Hier werden wij rondgeleid door de heer Kuiper, die ons speciaal die beveiligingen onder de aandacht bracht, waarmede we op een werf dage lijks hebben te maken. Daarbij wist hij tal van voorbeelden te vertellen van verkeerd en onveilig werken. Er werd nog een zeer goede film ver toond, waarbij het verkeerde van het onverschillig en achteloos staan tegenover de veiligheid uitstekend uitgebeeld werd. Nadat de chauffeur ons langs de vele op de smalle grachten geparkeerde auto's onbeschadigd in het centrum van de stad had gebracht, werd de warme maaltijd gebruikt. Aangelokt door het mooie weer, werd de tijd, die nog over was, besteed om even een kijkje in de stad te nemen. Daarna werd de bus opgezocht en ging het weer huiswaarts. Wij willen hier de Directie hartelijk dank zeggen, dat zij de Veiligheids commissie de gelegenheid bood deze excursie te maken. Ten slotte nog een woord van dank aan de heer Olde Monnikhof voor de goede en prettige leiding, die hij aan het gezelschap gaf. S. (0) 147

Het Zeskant | 1957 | | pagina 13