(Vervolg Algemeen Gedeelte De C.O. nummers en de scheepsnamen zijn: C.O. 340/341 „Alaotra no. 6" bestemd voor Tamatave en C.O. 350/351 „Kapachez no. 7" bestemd voor Conakry. De molens zijn gezamenlijk door Werf Conrad G Stork Hijsch N.V. te Haarlem en door Verschure G Co's Scheepswerf en Machinefa briek N.V. te Amsterdam gebouwd. Omdat er voor de eerste bag germolen een zeer korte le vertijd was vastgesteld is het ponton na het gereedkomen in gedeelten naar Tamatave gezonden en daar weer tot één, geheel in elkaar gezet. Alle overige delen zijn daarna naar Tamatave gezonden en door monteur Bongers van Con- rad-Stork samengebouwd, beproefd en opgeleverd. Een beproeving in Holland was dus niet mogelijk, maar dit bleek evenmin een bezwaar. Voorwaar een groot succes voor de I.H.C. Met de tweede molen is het echter enigszins andersi gegaan. Deze is in Haarlem samengebouwd en op de „Mooie Hel" beproefd (zie „Het Zes kant" van febr. '56) en daarna geheel gedemonteerd per vrachtschip naar Frans Guinea verzonden. Mij was verzocht om de „Kapachez no. 7" met de heer Bongers samen te bouwen, te beproeven en op te leveren en zodoende vertrok ik op 26 februari 1956 van Schiphol en werd ik na een vlucht van ca. vijftien uur op het vliegveld Conakry door hem verwelkomd. Dit werk zou in de haven van Conakry gebeuren en omdat de heer Bongers twee weken eer der gearriveerd was, was de montage reeds ver gevorderd. Wij zouden o.i. nog ca. veertien dagen nodig hebben voor de verdere afbouw en beproeving en dan zou ook deze opracht weer tot het verleden behoren. Dat kwam echter geheel anders uit, want het terrein waar deze molen zou gaan werken lag circa 250 km het land in. Conakry, is een aardige havenplaats met enkele prachtige hotels en flats hoofdzakelijk voor de Europeanen, want de negerbevolking woont hier in gegolfd plaatijzeren en houten schuren. Volgens de in Haarlem uitgewerkte plannen zou voor het transport zo weinig mogelijk gedemonteerd en alleen het nodige zeevast gezet worden. De Franse leiding had echter tegen een dergelijk transport, dat gedeeltelijk over zee moest, veel bezwaren en durfde het op die manier niet aan, zodat alls behoorlijk zeevast op het bagger- en hulpponton gezet moest worden. Dit karwei vergde ongeveer twee weken. De sleepboot, die het transport zou opknappen bleek wel een oud beestje, doch prima in orde te zijn. Bouwjaar 1903 en gebouwd te...Alblasserdam. Twee dagen na het vertrek van de sleep vingen wij per vrachtauto onze reis naar de plaats van bestemming aan en wel naar het negerdorp Bou- gounia, zoals reeds hierboven gezegd circa 250 km van Conakry. Onder normale omstandigheden zou de rit zes uur geduurd hebben, maar van Haaks op de eerste bandtransporteur is een tweede opgesteld. 131

Het Zeskant | 1957 | | pagina 23