a R De emmers komen omhoog normale omstandigheden was hier geen sprake. De reis duurde circa twaalf uur en ging over zeer slechte wegen onder een brandende tropenzon. Voorwaar geen pretje. Geheel onder het roest bruine stof van de wegen j kwamen wij in Bougounia aan. Het verblijf, een van klei opgetrokken woning met rieten dak, dat ons werd aangewezen was gelukkig voorzien van een douche. Voor de watertoevoer dienden tien olievaten op een stelling, welke door twee negerjongens met emmers uit een diepe put met water gevuld werden. Deuren en ramen had on ze woning niet, zoda' alles vrij in en uit kon lo pen en vliegen. Echt tro pisch dus. Tot driemaal toe hebben wij een, zij het dan lichte, typhoon meegemaakt. Voor ons waren ze echter hevig genoeg om er angstig van te warden Tij dens zware regenval, die met elke typhoon gepaard ging, bleek boven doen, dat ons dak lekte. Eén keer heb ik de nacht zelfs op het hoofdeinde van mijn bed moeten doorbrengen, omdat dat het enige droge plekje in de woning was. 's Avonds om acht uur was het tijd om te eten. Een kleine motor met dynamo zorgde dan gedurende plus minus anderhalf uur voor licht, een dagelijks terugkerend feest voor muggen en ander vliegend gedierte, dat bij duizenden om de lamp vloog. Wij waren nog maar twee dagen in Bougounia toen de tam-tam aankon digde, dat de sleep de rivier was opgevaren. Na aankomst hiiervan zijn wij direct begonnen met het losbranden van de zeevasten en het transpor teren van de diverse delen, waarna vanzelfsprekend de montage volgde, welke voornamelijk met de hand moest gebeuren. Er werd een twintigtal palmbomen gekapt, waarop de masten van de transporteur gelegd werden. Met hoog water en bovendien met flinke stroming werd het hulpponton voor de wal getrokken en de masten in de daarvoor bestemde gaten gedrukt. Vervolgens werden met een takel en door middel van een staande palmboom de einden van de masten drie meter* omhoog getakeld en verder met de lier doorgetrokken tot ze recht stonden. Dit werk moest heel vlug gebeuren, want met een uur zakte het water weer 4 meter. Met de ons ter beschikking staande gereedschappen en materialen verliep 132

Het Zeskant | 1957 | | pagina 24