PUERTO CABELLO de rest van de montage gelukkig vrij vlot, zodat wij na een verblijf in de rimboe van ongeveer 2y2 maand de molen konden opleveren. De bevol king was met het werk dat wij hier verricht hadden bijzonder ingenomen. Van heinde en ver kwamen de dorpshoofden met hun gevolg naar het vrejemde ding kijken. De molen moet hier in zes a zeven jaar heel veel werk verzetten. Het land is doorkruist met hoofd- en zijrivieren, waarin het water met eb en vloed op en neer gaat en in de drie tot vier maanden durende regenperiode kun nen de rivieren het water niet afvoeren, ook al omdat verschillende rivie ren in de loop van de tijd door rotsblokken zijn geblokkeerd. Het is nu de bedoeling, dat de molen zoveel mogelijk van deze versperringen op ruimt, overal voldoende doorstroomruimten maakt en geheel nieuwe kana len graaft. Nog even iets over de natuur in dit prachtige land.; In het gedeelte waar wij ons bevonden was het erg mooi en nog volkomen woest. Groot wild is hier niet, maar wel wilde zwijnen, waarop wij dan ook wjel jacht heb ben gemaakt om weer eens een lekker stukje vlees te eten inplaats van het taaie bokkenvlees, dat wij hier normaal voorgeschoteld kregen en dat alleen met vork en bijl te nuttigen was. Voor slangen moet je hipr terdege oppassen. Er komen hier drie soorten voor, waarvan er één zeer gevaarlijk is, omdat voor de giftige beet, die na twee minuten reeds dodelijk werkt, geen tegengif bestaat. Apen zie je hier bij honderden en het leuke is, tenminste overdag, dat ze haast net als honden blaffen, 's Nachts is dat minder prettig om te horen en een „koest", waarmede wij onze hond tot bedaren weten te brengen, heeft hier totaal geen uitwerking zoals U zult begrijpen. Aan de oevers van de rivieren liggen dikwijls krokodillen met een lengte van vijf tot zes meter. Op een zondag hebben wij er jacht op gemaakt en als buit een behoorlijk exemplaar aan boord gebracht. Voor de aanwezige Fransen was dit heel wat. Zij zijn er namelijk dol op om de huid als jachttrophee mee naar huis te nemen. Voor de inboorlingen was het feest omdat zij dol op het vlees zijn. Al met al is de montage van deze baggermolen een interessant werk ge weest en wij hopen, dat ook deze molen, die door de I.H.C. in het buiten land weer tot volle tevredenheid van de opdrachtgevers geleverd werd, nog vele jaren nuttig werk zal mogen verrichten. De mensen van Conrad Stork en van LSZ hebben deze naam nu al zo dikwijls gehoord en gezien, dat het misschien dienstig kan1 zijn eens iets te vertellen van deze zee- haven in Venezuela en van W. G. O. (Verschure) CL COLOMBIA BRAZILIË het belangrijke werk, dat ons CO. nr. 346, de cutter zuiger „HAM 206", daar uitvoert. Puerto Cabello, de tweede zeehaven van Venezuela, ligt rond een soort wijde baai, welke door riffen 133 Situatie Puerto Cabello

Het Zeskant | 1957 | | pagina 25