KIJKJE OVER BUURMAN's schutting De mens, dat blijkt ons uit het J. K.-firmanieuws, is dikwijls niet lui genoeg. Tevelen onder ons volharden erin de dingen zó te doen, als zij ze altijd gedaan hebben, resp. zoals de voorschriften zeggen, dat ze gedaan moeten worden. Er moeten meer ideeën voor verbeteringen aan de hand gedaan worden, vindt de redaktie. Lezers, U moet die zaak eens vanuit het luiheidsperspektief bezien. Als U nu eens een manier vond om datgene wat U moet doen met aanmerkelijk minder inspanning te verrichten. Dat zou een reuze-idee zijn Als we allemaal iets uitvonden, dat de door ons te leveren energie tot de helft beperkte, zouden we al naar gelang van persoonlijke aanleg het dubbele van vroeger produceren of maar half zo lang werken. Onze voor keur gaat uit naar het laatste. Dan zouden wij mede gaan aanzitten in de wedstrijden van De Klop's visclub; geen zes maar zestig wedstrijden per seizoen. En wij winnaar, met 15 kilo bovenmaatse vis Conrad-Stork confronteert ons met de controlevoorschriften en wat dies meer zij, ingeval van ziekte. Van oktober tot maart moeten de zieken 's avonds na zes uur thuis zijn. Van maart tot oktober blijkbaar niet. Wij blijven er maar de voorkeur aan geven om in deze laatste periode ziek te zijn, niet al te ernstig, maar toch te ernstig om te werken. En 's avonds na zes uur niet thuis! En U maar betalen aan de ziekengeldkas... LSZ verzorgt voor zijn of moet dat zijn: haar, of: hun? personeel het collectief studeren bij een bekend instituut. Wij vernemen uit doorgaans niet geheel-onbetrouwbare bron, dat onder de deelnemers er verschillende zijn, die in overleg met LSZ een cursus ..Schuttingkijken" volgen. Als K.'s ideeënbus in vol bedrijf komt, verwacht men zoveel arbeidsbe sparing, dat geoefende schuttingkijkers dringend nodig worden. Om de tijd te doden Bij Verschure is men daarvoor nu goed ingericht. De in bloemrijk proza in „De Schakel" beschreven nieuwe cantine lijkt een oord te zijn, waar het goed toeven is. Wij zijn eerlijk gezegd blij, dat wij niet bij Verschure werken. Met moeite zouden wij ons kunnen losmaken van de moderne, makkelijke stoelen om keurige tafels op een colovinyl vloer, om van het uitzicht door de tachtig grote ramen maar te zwijgen. In een dergelijke prettige omgeving kwamen ook wij hoogstens tot wat lichte administratieve bezigheden, zoals dat in de advertenties heet Zeer zeker zouden wij dan niet komen te verkeren in de omstandigheden, die Gusto ons zo levendig schildert in een artikeltje over de veiligheid. Denkt U er 's avonds aan, dat door Uw met-denken Uw collega die dag per ziekenauto naar huis gebracht had kunnen worden. Dit is de beste paradox, die wij sinds jaren gelezen hebben. Denk er maar eens op door... 136

Het Zeskant | 1957 | | pagina 28