heeft reeds twee wereldoorlogen opgeleverd. In een belangrijk deel van de wereld heersen honger en ellende, onderdrukking en vijandschap. En alles gaat steeds vlugger en sneller. Er is geen tijd voor bezinning. Totdat Kerstmis komt. Dan is het even of de tijd stilstaat en als de tijd stilstaat, beleven wij de eeuwigheid. Even maar, slechts twee dagen. Maar in die twee dagen krijgen we gelegenheid ons te bezinnen op het eeuwige. Dan zien: we de Christusfiguur weer als de drager van de leer van de vrede en de naastenliefde. Dan worden we als het ware even uit deze razende wereld getild en geplaatst in de stal bij de herberg te Betlehem. En dan wordt, de mens stil! Moge Kerstmis 1957 voor alle mensen een tijd van bezinning zijn. Zowel voor Eisenhower als voor Kroetsjef, zowel voor de werker-aan-de-lopende band als voor de koelie in China; zowel voor U als voor mij. W. VERGADERING IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 23 NOVEMBER 1957 Idee 44. L. J. de Waard. Aanschaffing van bandenwagen en gebruik van opslagterrein. In het idee zitten enkele goede elementen, die overeen stemmen met de plannen van de directie. De directie is thans nog bezig met een reorganisatie zodat thans nog niet kan worden beoordeeld, in hoeverre het idee kan worden toe gepast. Aanmoedigingspremie: 7,50 Idee 52. L. Franken en H. van Schzindclen. Verstelbare matrijs voor het maken van beugels. Het idee is goed en geeft een vluggere werk wijze. Premie; 15, Idee 60. A. J. B. v. d, Pluijm. Standaard-drukmal voor ronde hoeken, die niet haaks gedrukt worden. Het voorgestelde gereedschap zal wel voordelen opleveren, al is het niet in alle gevallen te gebruiken. Premie: 25, Idee 62. J. H. Groos. Schoonmaken van gietstukken. De aanbevolen werkwijze is heel goed bedacht, maar het bezwaar is, dat de boortol, die er voor gebruikt moet worden, te veel te lijden heeft. Aanmoedigingspremie: 5, Idee 63. H. Jansen. Vastzetten van boormal voor centerstukken van Lorain-kranen. Het idee is goed en voorkomt ongemak bij de bewer king der centerstukken. Premie: 15, 158 (0)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 10