HOE IS DE STAND JOSEFIEN? Idee 64. L. Ouwendijk en M. de Ouden. Stelling voor bewerken van deksectie. Het idee, dat op zichzelf goed is, dient in verband met de veiligheid nog iets te worden aangevuld. Zo zal de bout aan de on derkant van de plaat moeten komen, terwijl voorts aanbevolen wordt en plastic-voering aan te brengen om het afglijden tegen te gaan. Premie: 25, Idee 65. A. J, M. Borsboom. Mal voor het aanhechten van grondhoek- staal aan dekhuiswanden. Het is gebleken, dat dit idee, dat reeds praktisch is toegepast, goed voldoet. Het geeft een betere en vlottere werkwijze. Premie: 35, Idee 66. S. van Vliet. Andere werkwijze voor het bewerken van levers en hefbomen. De door de inzender voorgestelde werkwijze is vrij omslachtig en komt, naar het oordeel van de Commissie niet voor uitvoering in aanmerking. De inzender vestigt echter de aandacht op een minder juiste constructie. De beoogde verbetering moet op de tekenkamers tot stand worden gebracht. Aanmoedigingspremie: 12,50 Idee 67. J. N. Campfens. Centralisatie intern vervoer. Het is de Com missie bekend, dat het interne vervoer reeds geruime tijd in studie is bij de bedrijfsleiding. Hoe dit zal worden geregeld en of het idee daarbij kan worden toegepast, kan thans nog niet worden beoordeeld. Aanmoedigingspremie: 5, De ideeën nos. 45, 61 en 69 kwamen niet voor een beloning in aanmerking. De ideeën nos. 46, 68, 70 en 71 werden aangehouden tot een volgende vergadering. „Is het een goed jaar, Is het een slecht jaar?" „Wat gaat de tijd snel, voordat je het beseft zit je midden in, de win ter en over ruim een week hebben we alweer Nieuwjaar", verzucht Jose- fien. Het echtpaar zit gefeellig samen bij de kachel. De kinderen zijn naar bed. Door de radio klinken Kerstliederen. Het is vredig en behaaglijk daarbinnen. „Kijk Joost, een speciale aanbieding in verband met de balansoprui ming, zou het wat zijn?" Josefien toont een prijskrant, waarin diverse dekens staan afgebeeld voor 35, Nu het kouder wordt moeten ze er eigenlijk nog een deken bij, hebben. „Een goede één-persoonsdeken kost zo'n 45,tot 60,zegt Jose fien. Ze is er al eens op uit geweest en is veel aan de weet gekomen. Een echte zuivere wollen deken moet je kunnen optillen aan één pluk van de haarvacht. Als de pluk niet loslaat, heb je te doen met echte wol. „Hm", zegt Joost „Ik zie je al bezig, wat zullen die winkelbedien den blij zijn als ze jou als klant krijgen". Josefien kijkt beledigd. „Het is werkelijk waar hoor, de verkoper deed het me zelf voor en je moet ook goed letten op de juiste maat van de deken kleine maten, kleine prij zen en als er geen zuivere wol op het etiket staat, moet je dubbel opletten, want dan kan het best zijn, dat de wol is bijgemengd met andere textielvezels. Een zware deken behoeft nog geen warme deken te zijn. Het komt op de wol aan en dan heb je nog dekens met kortharige en (0) 159

Het Zeskant | 1957 | | pagina 11