Zijn manier van optreden blijkt zoveel vertrouwen bij de overige huisge noten te wekken, dat allen zonder enige schroom hun diepste geheimen aan hem openbaren teneinde van hun complexen en angsten verlost te worden. Ook de komst van de echte psychiater'levert geen moeilijkheden op, want onze verzekeringsagent had hem vooraf! tot een van zijn ernstige patiën ten verklaard, wat door het zonderlinge optreden van de beroemde dok ter in het geheel niet onmogelijk scheen en wat de oorzaak was van de meest komische situaties. De pseudo-dokter had zich zo goed van zijn taak gekweten, dat niemand geloof hechtte aan zijn ontmaskering, te meer omdat alle huisgenoten, de dokter incluis, van hun ware of vermeende angsten en complexen gene zen waren. Namen als Mimi Kok, Marianne v. Waveren, Piet Römer, Guus Ver- straete en Jan Grefe stonden borg voor de perfecte opvoering van dit stuk, wat ook wel bleek uit het applaus dat uit de zaal opklonk. Het was voor de voorzitter aan het einde van de voorstelling dan ook een pret tige taak alle medewerkenden hartelijk te danken voor hun geleverde prestaties. Deze dank ging voor wat de dames betreft met bloemen ge paard. Eén wens zouden wij nog gaarne bij een volgende avond vervuld zien, nl. dat kaarten, die om de een of andere reden niet gebruikt worden, zo spoedig mogelijk aan een van de bestuursleden teruggegeven worden, zodat deze plaatsen alsnog door anderen benut kunnen worden. 3£etpende '3-lenkie ■Qr ótonden wat krijtlijnen op de plaatmaar die heb ik er al voor je afgeveegd! 168 (0)

Het Zeskant | 1957 | | pagina 20