KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Helaas zijn een paar collega's bij Gusto niet met de helm geboren. Daar uit hadden zij dan onlangs tweeledig voordeel kunnen trekken. Ten eerste zouden zij dan niet in staat zijn om die helm af te zetten op plaatsen, waar dit ongezond genoemd kan worden, bijvoorbeeld daar waar anderen boven hun hoofden werkzaam zijn. In dei tweedei plaats zouden zij dan de noodlottige gevolgen van het afzetten van de helm op gevaarlijke plaatsen hebben kunnen voorspellen, althans zo wil het de volksmond. De ons thans welbekende Joost en Josefien balanceren bij J. K, nog steeds op het slappe, financiële koord. Ook zij zijn niet met de helm ge boren, noch in staat om met koffiedik de toekomst te zien. Ze moeten derhalve reserve kweken voor onvoorziene uitgaven. De redaktie meldt ons, dat die post „Onvoorzien" Joost z'n hobbie is. Dat lijkt ons wel een nuttige, maar geenszins aangename vorm van vrijetijdsbesteding. Bij L.S.Z. had men een filmavond, waarvan ons de redaktie meldt, dat een film, waarin de strijd van dier tegen dier en van dier tegen mens een ongewoon boeiend schouwspel bood, met applaus beloond werd. Een film over de tweede Hongaarse rhapsodie verging het minder goed. U moet het ons niet kwalijk nemen, maar wij hadden het liever andersom gezien. Applaus voor de rhapsodie, geen applaus voor de strijd... In „De Schakel" wordt veel plaats ingeruimd voor de nieuwe IJ-oeverver- binding, de brug bij Schellingwoude. Het bereiken van de scheepswerf van Verschure is aanmerkelijk gemakkelijker geworden. Tot nog toe had men soms net zoveel tijd nodig om over het IJ te komen als voor de afstand Den HaagAmsterdam. De IJ-tunnel is er nog niet, dat weet U wel. Laat ons hopen, dat die er is, voordat alle auto's door helikopters zijn vervangen en de tunnel overbodig is geworden... De Conrad-Stork-redaktie voert zijn lezers in gedachten terug naar de A-griep periode. Zij vindt het opmerkelijk, dat Conrad-Stork met zijn in verhouding klein aantal personeelsleden niet boven het landelijk gemid delde gekomen is. Wij persoonlijk zouden het even opmerkelijk gevonden hebben als Conrad-Stork boven dat gemiddelde gekomen zou zijn. Nog opmerkelijker als ze het precies geëvenaard hadden. En dat het aantal personeelsleden, al dan niet klein, in verhouding tot, ja tot wat? bij vergelijking van in percentages uitgedrukte gemiddelden een rol speelt, wil er bij ons rekenkundig nogal zwak brein niet in... Leerzaam maar weinig gezellig zijn steeds de beschrijvingen van ongeval len, zoals die in de EHBO-wedstrijden geschilderd worden. De ploeg van De Klop heeft de patiënten naar beste weten behandeld. Dit heeft ons niet direkt gerustgesteld, want de vraag rijst of hun beste weten goed genoeg was. Maar gezien het feit, dat zij de tweede prijs won nen, zijn wij er geruster op geworden. IB0N1CUS 150

Het Zeskant | 1957 | | pagina 26