HET INBEDRIJFSTELLEN VAN DE,, KHEREDDINE" Een herinnering aan vroeger dagen: Verschure Co's Scheepswerf en Machinefabriek N.V. te Amsterdam ontving in 1934 van een aannemer in Frankrijk (die nog steeds een vaste klant van de IHC is) de opdracht voor het bouwen van een diesel- elektrische profielzuiger (bouwno. 197) waarvan de afmetingen waren: Lengte 30.m Breedte 5.m Holte 2.20 m met 2 zijpontons elk: Lang 24.m Breed 2.40 m Holte 0.75 m Deze zuiger was bestemd voor het uitdiepen van een vlieghaven in het Meer van Tunis, omdat de steeds groter wordende watervliegtuigen van de Air France dit noodzakelijk maakten. Toen de zuiger in Amsterdam gebouwd en beproefd was is deze gedeel telijk gedemonteerd met het daarvoor speciaal ingerichte Noorse vracht schip „Belmoire' voorspoedig naar La Goulette, een voorhaven van Tunis, vervoerd. Na aankomst aldaar werden eerst de zijpontons gelost en tewater gezet. Doch toen men dit eveneens met de zuiger wilde doen, kwam de eerste pech, omdat één van de hijshaken brak. Alvorens men met het werk verder kon gaan moest deze haak dus eerst gerepareerd worden, wat uiteindelijk op een klein scheepswerfje daar in de omgeving kon gebeuren, maar toch ook weer meer oponthoud gaf. Nadat de haak gemaakt en vervolgens de hele zaak gelost was, moest de zuiger naar een spoorbrug bij Tunis worden gesleept. Het kanaal waar we door moesten was aan de ene zijde begrensd door zoutwinningsplaatsen en aan de andere zijde door een spoordijk waar achter het Meer van Tunis lag. 139

Het Zeskant | 1957 | | pagina 3