PROEFVAART,.MARC-LAURENT V". van beplatingen, het werken aan machines. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat een draaier of een fraiser even iets moet verzetten, zonder acht te slaan op de in beweging zijnde machine? Het kan vele malen goed gaan totdatde machine de man grijpt en als een razende de kleren van het lichaam van het slachtoffer losrukt. Wanneer het slachtoffer nog iets zeggen kan, zegt hij misschien: „Hoe kon ik toch zo ondoordacht te werk gaan!" Ja, hoe kunnen we soms ondoordacht en onvoorzichtig zijn. Laat ons gewaarschuwd zijn en veiligheid betrachten voor alles!!! J. B. K. Smit) CO. 360 Ondanks de twijfel van zeer velen is het dan toch gelukt om het schip op de daarvoor gestelde datum gereed te krijgen voor de beproeving. Na de verschillende beproevingen voor de wal, vertrok het schip op woensdag 6 november naar de Waalhaven voor het stellen van kompas en radiorichtingzoeker, en donderdag 7 november was de, grote dag. Nadat aan de Parkkade de genodigden en de bemanning aan boord waren gekomen, werd om 9.15 uurlontmeerd en draaiden we de Nieuwe Water weg op. Aanvankelijk ging het nog een beetje kalm aan, maar om half tien werd de telegraaf op volle kracht vooruit gezet; dit was tevens het begin van de „volle kracht"-proef. Bij het passeren van het Noorderhoofd, omstreeks 11 uur, werd begonnen met het uitvieren der loggen, want de snelheidsmeting zou op zee gebeu ren door middel van drie zulke apparaten, en al spoedig stonden er drie

Het Zeskant | 1957 | | pagina 7