FLIGHTING UITVOERING KINDERBIJSLAGWET ^f-ooót óclxrijjt naar cle Spaarbank Aantekening bij de invulling van de kinderbijslaglijsten over het jaar 1958 I. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de overheid het besluit neemt om bij wijze van tijdelijke maatregel aan bepaalde groepen van werknemers gedurende het jaar 1958 een toeslag op de kinderbijslag toe te kennen. Deze tijdelijke maatregel zal waarschijnlijk gelden voor degenen, die gemid deld niet meer dan 16,per dag aan loon ontvangen, II. Uit de gegevens, vermeld op de kinderbijslaglijst, zal moeten blijken, of het gemiddeld per dag ontvangen loon al dan niet meer bedraagt dan 16,-. III. Onder loon wordt voor de toepassing van deze tijdelijke maatregel verstaan het bruto-loon zonder aftrek van uw bijdrage in een pensioen regeling. Het bedrag van uw eventuele vakantietoeslag mag niet in het te vermelden brutoloon worden opgenomen. Ook niet de waarde van eventuele vakantiebons. IV. Indien de toeslagregeling doorgang vindt, zal de bedrijfsvereniging uitsluitend aan de hand van de gegevens der kinderbijslaglijsten kunnen beoordelen of de toeslag gegeven kan worden. Het is dus noodzakelijk de kinderbijslaglijst steeds volledig in te vullen. Al een paar maal heeft Josefien haar Joost gepolst over: de gratificatie. In de voorgaande jaren pleegde Joost, als het zover was, met een extraatje thuis te komen. ,,Op gratificaties moet je nooit rekenen. Je weet, dat kan meevallen, maar het kan ook tegenvallen. Als het de zaak tegen zit, zijn er geen gra tificaties Josefien moet haar man wel gelijk geven, maar ach, in stilte hoopt ze natuurlijk er toch op. Daarom kan ze niet nalaten te vragen: ,,Heb je er al iets over gehoord, hoeveel zou het zijn?" Al te vaak durft ze de vraag niet te stellen, want daar wordt Joost kriegel van. Afwachten en niets verwachten. En dan was er nog een grote vraag. Wat zullen ze met de gratificatie doen? Zou Joost gebak meenemen of een bos bloemen als de buit binnen komt? Ook daar filosofeert Josefien over. Zo n hartelijke verrassing, daar is ze erg gevoelig voor. Stel je voor, als hij daar eens aan dacht nee, om vragen o jee, nee, dat doet ze niet, dan is alle aardigheid er af. En zou Josefien over het geld wat te zeggen krijgen of zou Joost weer alleen willen beslissen, wat er mee gebeuren zal? Het vorig jaar heeft Joost niets meegebracht. Toch schiet Josefien in de lach als ze daar aan denkt. Joost had niets gezegd, maar toen ze hem thee inschonk, zat 4 (0)

Het Zeskant | 1958 | | pagina 10