KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Bij Conrad-Stork had men enkele weken geleden zich verzameld rond St. Nicolaas. In de grote zaal had men nu een aantal Sinterklaas-gelovigen, dat het dubbele was van vorig jaar, laat de redaktie ons weten. Ook een direkteur van Conrad-Stork was enige tijd aanwezig, zegt zij verder. Nu is het aantal direkteuren, dat in Sinterklaas gelooft, notoir gering. Laat men bij Conrad-Stork zuinig op hem zijn... Bij Verschure heeft men langzamerhand, dat zegt de Schakel-redaktie er uitdrukkelijk bij met grote impulsen soms een casco gewijzigd. Er ontstond een aantrekkelijk schip, doch vreemd van aanzien. Dat laatste is nu iets wat wij ons kunnen voorstellen. Maar ja, als je ook casco's met impulsen gaat wijzigen! Waren die impulsen elektrisch, mechanisch, of mentaal? In elk geval is er weer een nieuwe bouwmethode op de werven geïntroduceerd Een oppervlakkig lezer zou bij LSZ gemeend hebben een verslag van een bergingsoperatie voor zich te hebben. Hun nieuwe 300 tons platendrukker lag op 1 november al in de haven. De volgende ochtend werd hij op de wal gehesen en daarna door schilders onderhanden genomen. Zeker om waterschade tot een minimum te beperken Het enig lichtpuntje dat Gédégé in zijn nieuwjaarswens zegt in de wereld te ontwaren, is het vijfjarig bestaan van De Klop's personeelsvereniging. Niet zo somber, Gédégé. Wel ontleent gij daaraan kracht om het leven goed te vinden, maar is er nu niet één ander lichtpuntje? Voor ons niet- Kloppers blijft er dan zo weinig over Voor griezelige kost behoeft U niet naar Frankrijk, Italië of China te gaan. Bij Gusto bestaat blijkbaar tijdens het lassen gelegenheid tot slakbikken. Nu hebben wij nog nooit slakken gebikt, slakgebikt, geslak- bikt of zo U wilt: bikken geslakt maar alvorens daar nader op in te gaan, zouden wij willen weten of Gusto wijngaardslakken dan wel gewone tuinslakken serveert. En wij bikken liever in de cantine dan in de scheepsbouwloods Bij J. 6 K. heeft de redaktie onder onze schutting doorgekeken en zag sucinorl dat zijn wij op onze kop. Hiertegen zijn talloze bedenkingen aan te voeren. Ten eerste reikt onze schutting tot aan de grond en eronder door kijken is alleen mogelijk vanuit regenworm-perspectief. Bovendien staan wij nooit, wij herhalen: nooit, op onze kop achter de schutting. Sucinorl is achterstevoren, niet ondersteboven! En wij zijn niet van plan, gelijk de J. 6 K.-redaktie het wel suggereert, anderen in de kunst van schuttingkijken in te wijden. Dat kun je niet leren, daar moet je voor in de wieg gelegd zijn. ■eoMicus 12

Het Zeskant | 1958 | | pagina 24