1 de-e>ë<toèu>$ not uiij a\ waaisde In de „Beka-Bode", het personeelsorgaan van de Tréfileries Léon Bekaert te Zwevegem (België), lazen wi] het volgende stukje, dat zeker ook geldt voor het personeel van de Werf Gusto. „Ge denkt misschien niet veel goeds van me zo nu en dan, maar als ge op een goede morgen eens wakker zoudt worden en beseffen, dat ik er niet meer was, zoudt ge de dag met een onaangenaam gevoel beginnen. Ik zorg voor Uw eten en drinken, Uw kleding en onderdak en de luxe, die ge geniet. Maar ik ben veeleisend. Ik ben als een jaloerse vrouw. Soms schijnt ge mij nauwelijks te waarderen. Het komt zelfs voor, dat ge mij afkamt en verwaarloost. Maar met het oog op het feit, dat ge me nodig hebt, niet alleen voor Uw materieel bestaan, maar ook voor Uw geestelijk welzijn, moet ik me er soms over verwonderen, dat ge zo weinig aandacht aan me schenkt. Wat zou er gebeuren, als ge me niet meer had? Uw geluk zou, zij het misschien tijdelijk, van U weggevlogen zijn. en Uw vrienden zouden U ontvallen. Uw spaarduitjes vlug verdwijnen. Zo alles en alles bij elkaar vertegenwoordig ik een grote waarde voor U. Daarom, stel belang in me, zorg voor mij en ik zal voor U zorgen. Ik benuw dagelijks werk op de fabriek!" Vergadering Ideeënbuscommissie op 18 januari 1958. Idee 68. E. B. Vermeulen, Wagen voor het aanbrengen van goot en slede onder het schip. De Commissie is van oordeel, dat de ont worpen wagen niet stabiel genoeg is. De grondgdeachte van het ontwerp is echter wel goed. Aanmoedigingspremie 7,50. Idee 74. C. Weber. a. Aantekenen van platen en knieën, b. Verstrekken van boormal. c. Medebrengen van boren door electriciëns. Van dit idee acht de Commissie alleen het onder b genoemde uitvoerbaar. Het onder a. genoemde is reeds lang van toepassing; de baas dient daarop toe te zien. Ook het onder c. vermelde wordt reeds toegepast. Premie: 7,50. Idee 77. J. P. v, d. Werf. Gebruik van dummy-meter voor het plaatsen van vloeistofmeters aan boord. De Commissie is van oordeel, dat de plaats waar de meter moet komen aan boord aangegeven kan worden. Het gebruik van een dummy kan echter wel enig voordeel opleveren. Premie: 7,50. De ideeën nos. 70, 71, 72, 73 en 79 kwamen niet voor een beloning in aanmerking. De ideeën nos. 46, 75, 76, 78 en 80 werden aangehouden tot de volgende vergadering. (0) 15

Het Zeskant | 1958 | | pagina 9