KIJKJE OVER U moet niet verwachten, dat Conrad-Stork's veiligheidscommissie aan de weg timmert. Dat valt te lezen in het firmanieuws. Wij voor ons geloven het gaarne. En zou het komen staan te gebeuren, dat deze commissie wel aan de weg zou timmeren uiteraard na het verkrijgen van de daarvoor in ons goede vaderland ongetwijfeld nodige vergunningen dan houden wij ons ervan overtuigd, dat het een zeer veilig timmeren zou worden. Zonder planken met spijkers op de grond, zonder onbetrouwbaar gereed schap. Thans bij J. S K. een optreden van Joost en Josefien. Het stuk heet „De beste keuze" en als li denkt, dat het over de aanstaande verkiezingen gaat, heeft Li het mis. Hun probleem is haard, haardkachel of kachel aan te schaffen. Ze vinden gelukkig een goede smid, die verstandig advies geeft. Hij tracht zelfs niet hen de duurste haard, die er is, in de maag te splitsen. Nu vraag ik Li, waar vindt men zon smid? Het jubileren bij Verschure schijnt geen onverdeeld genoegen te zijn. Een jubilaris verklaarde onlangs, dat het hem persoonlijk vergeleken bij zijn voorgangers nogal was meegevallen. Deze jubilaris was ongehuwd en blijkbaar daarom of daardoor een bijzonder geslaagd reparatiebankwerker. Hij heeft nooit tijd gehad om te trouwen en haalde zich zo de dank van zijn collega's die kinderbijslag trekken op de hals. Bij Gusto wordt de nooit genoeg geprezen heer Joost geconfronteerd met de kosten van een bromfiets. Het was voor de laatste maal. Volgende maand mag Joost weer kopen waar hij zijn zinnen op gezet heeft, want dan verschijnt hij niet meer in „Het Zeskant". Komt goed uit ook, tegen het voorjaar, want dan kan hij van zijn dank zij de wijze raadgevingen opgespaarde centen een paar dagen gezellig uit. Met Josefien. Gelukkig voor de wereld, hebben alle Joosten nog andere adviseurs dan ons, want anders sloegen zij misschien al hun geld stuk. Gelukkig zijn er echter verstandige lieden, die andere mensen ook verstandig willen maken. Een sterk sociaal-getint levensdrama werd opgevoerd door een Sliedrechtse toneel-vereniging voor het personeel van de Klop. Het stuk speelt in de woning van een jong echtpaar, d.w.z. ze zijn stiekem getrouwd. Wij nemen aan, dat de problematiek van het geheel U niet ontgaat. Let wel, ze zijn getrouwd. Maar de buitenwereld, speciaal Tante Sjaan, denkt dat ze het niet zijn. Wat de buitenwereld dan wel denkt, geven wij U te raden. LSZ heeft nu belangrijk goedkopere draadstoppen kunnen KOPEN en de vraag rijst hoe ze vroeger aan aanmerkelijk duurdere draadstoppen kwamen, als ze ze niet plachten te kopen. Nu is J. K. vlakbij en wellicht slingeren daar in de machinefabriek wat bruikbare draadstoppen rond. Als L.S.Z. nu een speciale ploeg „Draadstoppenverwerving" bezat, die dan bij J'. 6 K. het hek binnensloop, langsi de portier en danOnze verbeelding slaat met ons op hol. Trouwens, nü koopt L.S.Z. ze. 36

Het Zeskant | 1958 | | pagina 28