I daarna passeerden we de Hoek en we konden direct merken, dat we op zee waren gekomen, want het schip begon toen hevig te slingeren, en al heel gauw verschenen de eerste zeezieken aan dek. Na het beproeven van de ankerlier en het opnemen van de torsietrillingen ia de asleiding werd de dag doorgebracht met diverse manoeuvres, die naar wens verliepen. Daarna ging het via Hoek van Holland terug naar de Werf in Schiedam, waar het schip om 17.30 uur arriveerde en waar de meeste genodigden van boord gingen. Goed een uur later was het schip alweer op weg naar zee, om pas de 22ste februari terug te komen. Direct toen we in volle zee waren werd, nadat eerst de verstuivers ge controleerd waren, de hoofdmotor overgezet op zware brandstofolie. Nu ging het met een 16-mijls-vaart naar New-Biggin aan de Engelse kust, waar we de derde dag om 0.30 uur aankwamen. Daar werd de voorge schreven gemeten mijl gevaren. Om 7.15 uur waren we klaar met de snelheidsproeven, die tot volle tevredenheid van de opdrachtgeefster waren verlopen. Vervolgens ging het weer met een snelheid van 16 mijl van New-Biggin naar Vlissingen voor het afstellen van de degaussing. Dit gebeurde door de Koninklijke Marine. We kwamen op vrijdag 21 februari dus de vierde dag van de proefvaart des morgens te 8 uur in Vlissingen aan en voeren daarna enkele malen over de ring bij de Nieuwe Sluis. Tegen 12 uur gingen de Marine-mannen van boord en zetten we weer koers naar zee, waar we voor de kust nog enige draaicirkels gingen varen. Toen ging het weer Noordwaarts en tegen 6 uur passeerden we Scheveningen. De proef nemingen waren toen tot een goed einde gebracht. De gehele nacht bleven we nog voor de kust heen en weer varen, totdat we de vijfde dag, des morgens om 7.30 uur voor Hoek van Holland de loods weer aan boord namen. Om 9.30 uur meerden we aan de Werf. De tech- (0) 27

Het Zeskant | 1958 | | pagina 9