Idtefo ir Men mag zich terecht afvragen waar dit alles nu naar toe groeit. Wij weten het niet. Niemand weet het. Op het ogenblik tekent zich een kern- Europa af, bestaande uit zes souvereine staten, die voortdurend verder gaan in de richting van een statenbond zij het dan ook in een langzaam tempo met daaromheen een krans van belangstellende staten, die soms wel en soms niet met de kern wensen mee te gaan. Ook liggen eromheen nog staten, die nergens aan meedoen, Spanje en Finland bijvoorbeeld. En dan zijn er de communistisch geregeerde staten, die van de grote baas in het Kremlin niet mee mogen doen. Op twee punten is er een band met de V.S.; op economisch gebied be tekent die band niet veel meer, op militair nog heel veel. De economische band kan zonder al te veel pijn geslaakt worden. Of de militaire band geslaakt mag worden is een zaak van beleid, waarop wij hier niet verder ingaan. Op het ogenblik kan zij echter moeilijk worden gemist; dat is eenieder duidelijk. De Europese zaken zijn langzamerhand erg ingewikkeld geworden. Er is echter ook een streven naar vereenvoudiging door samenvoeging van allerlei parlementaire lichamen. Als daar de concentratie van secretariaten- generaal in één stad bij komt zal het misschien mogelijk zijn de eenwording naar een hogere versnelling over te schakelen. Laat ons met belangstelling de ontwikkeling volgen! IDEEËNBUS-LOTERIJ De jaarlijkse verloting van de extra prijzen onder de inzenders van de beloonde ideeën vond plaats op zaterdag 1 maart jl., in de kantoorcantine, waar de meeste inzenders waren bijeengekomen. Namens de Directie, die verhinderd was bij de verloting aanwezig te zijn, werd het woord gevoerd door de heer J J. Reijnart, die er op wees, dat juist in de laatste tijd de concurentie in het bedrijfsleven aanmerkelijk is verscherpt. Deze ver scherpte concurrentie brengt met zich de noodzakelijkheid van een op voering van de produktiviteit. Het is daarom goed, dat alle werknemers van de Werf Gusto er op bedacht zijn in een bepaald tijdsbestek een zo groot mogelijke produktie te leveren. Daarmede is niet alleen de onder- 44 (0)

Het Zeskant | 1958 | | pagina 10