neming gebaat, maar ook de werknemer. Want van de gunstige bedrijfs resultaten profiteert ook de werknemer, omdat in een goed renderend bedrijf de werknemer zijn positie verzekerd weet. Om de produktie zo hoog mogelijk op te voeren dient men zich te bezinnen op de werkwijze, die gevolgd wordt en de methodes, die worden toege past. Soms kan door een verandering in de werkwijze de produktie stijgen, zonder dat van de werknemer een grotere inspanning wordt geëist. Om het zich bezinnen op de dagelijks toegepaste werkmethoden te stimu leren is de Ideeënbus ingesteld. Blijkt bij onderzoek, dat een idee kan worden toegepast en dat het een verbetering geeft, dan wordt het met een premie beloond. En degenen, die voor ingezonden ideeën een premie hebben ontvangen, dingen mee naar de extra prijzen, die door de Directie worden beschikbaar gesteld. Evenals vorige jaren heeft de Directie ook nu weer een prijs van 500, beschikbaar gesteld en daarnaast nog een bedrag van 250,dat ver deeld is in vijf prijzen van 50, In het jaar 1957 zijn 80 ideeën ingezonden. Daarvan kwamen 33 niet voor een beloning in aanmerking. Voor 8 ideeën, die weliswaar niet toe gepast konden worden, maar niettemin blijk gaven van een ernstig streven tot verbetering van de werkwijze, werd een aanmoedigingspremie toege kend. Voor een premie kwamen 34 ideeën in aanmerking. Ten slotte waren 5 ideeën aan het eind van 1957 nog in behandeling. Aan de verloting doen thans mede de inzenders van de genoemde 34 ideeën en de inzenders van 5 ideeën, die in 1956 werden ingezonden, doch eerst in 1957 met een premie werden beloond. Hierna werd overgegaan tot de trekking. De heer ir. W. Bastian trok de nummers, met het volgende resultaat: ƒ500,de heren L. P. Franken en A. G. Uittenbogaard (idee no. 36); 50,de heer J. M. Feijen (idee no. 55); 50,de heer M. Ouwendijk (idee no. 40); 50,fde heer E. G. Haderman (idee no. 16); 50,de heer A. Leerentveld (idee no. 9); 50,de heer H. Dijkstra (idee no. 151/1956). Na het uitreiken van de prijzen aan de gelukkige winnaars werd de bijeenkomst door de heer Reijnart gesloten. Vergadering Ideeënbuscommissie op 29 maart 1958. Idee 4. P. Weideman, Het onderverdelen van tekeningformaten. De Com missie acht dit idee goed en uitvoerbaar. De onderverdeling kan zeer nuttig zijn, bijv. bij telefonische besprekingen over tekeningen. Ook (0) 45

Het Zeskant | 1958 | | pagina 11