jubileum j van WaarJenburg schip geverfd hebben, schilderen het schip verder af zodat het steeds meer aanzien krijgt. De vloerenleggers en de isoleerders doen er ook hun aan deel bij en het begint er werkelijk op te lijken. De masten en laadpalen komen aan, (ze worden buiten de fabriek besteld) kant en klaar, zodat ze gelijk aangebouwd kunnen worden. Als alle motoren en machines in de machinekamer opgesteld zijn, kan het topdek er op met de schoorsteen. In deze schoorsteen, die er eigenlijk meer voor de sier bij staat, komen luchtkokers enz. uit. Op de brug worden allerlei machines en werktuigen geplaatst: radarinstallatie, echo lood, scheepstelegraaf, kompas enz. De sloepen worden op het sloependek gezet: in het achterschip wordt de noodstuurinstallatie geplaatst en als alles klaar is en het schip volledig kompleet is, terwijl alles door rederij en Lloyd's goedgekeurd is, wordt de proefvaart gemaakt, de zgn. Trialtrip. Directeuren en bedrijfsleiders, technici en vaklieden zijn aanwezig om de eerste reis mee te maken. Bij deze proefvaart komen altijd een aantal gebreken te voorschijn, die als het schip weer aangekomen is verbeterd en verholpen worden. En dan is de bouw van het schip beëindigd; de overdracht heeft plaats. Er is er weer één toegevoegd aan de lange rij die reeds gemaakt zijn. D. KROOS. Zaterdag 29 maart 1958 jubileerde de heer J. van Waardenburg. Een jubileum, dat tevens een afscheid was. Want de heer Van Waardenburg was niet alleen gedurende 40 jaren in dienst van de Werf Gusto werkzaam geweest, maar hij had tevens de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Op vrijdag 28 maart vond de huldiging in de Aluminiumbouw plaats, waarbij het woord werd gevoerd door de heren Campfens, Van Sijll en C. v. Oosterom, die hun gelukwensen vergezeld lieten gaan van geschen ken. Uit de grote belangstelling, die voor deze huldiging bestond, bleek wel, hoezeer de jubilaris door een ieder werd gewaardeerd. Zaterdag 29 maart werd de heer Van Waardenburg met zijn echtgenote door de Directie ontvangen. Daarbij was ook de Burgemeester van Schie dam, de heer Mr, Peek, aanwezig, die als eerste de jubilaris toesprak en aan het eind van zijn rede mededeelde, dat H.M. de Koningin aan de heer Van Waardenburg de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, heeft toegekend. De Burgemeester speldde de jubilaris de versierselen van deze onderschieding op de borst. Hierna sprak de Direc teur, de heer Mr. H. Smulders, die de heer Van Waardenburg gelukwenste met de hem verleende onderscheiding en hem dankte voor de vele diensten, die hij gedurende veertig jaren aan de Werf Gusto heeft bewezen. Spreker 52 (0)

Het Zeskant | 1958 | | pagina 18