LEZING P.V. WOENSDAG 19 MAART 1958 IN IRENE TE SCHIEDAM Slechts een klein aantal belangstellenden was naar Irene gekomen om de luisteren naar de auteurs Harriët Freezer en K. Norel, Deze avond, die gehouden werd in het kader van de boekenweek, werd geopend door de voorzitter, die o.m. zijn leedwezen uitsprak over de geringe opkomst. Na een inleidend woord van de heer v. d. Horst namens de „Vereniging ter Behartiging van de belangen des Boekhandels", werd het eerste deel van de avond verzorgd door Mevrouw Harriët Freezer, waarbij het boek uiteraard een belangrijke rol speelde. Door het schrijven van een boek kan men leven zoals men zelf verkiest; immers wij allen worden min of meer geleefd door de drang van de omstandigheden en de wil van anderen, vaak zonder dat wij daar bewust deel aan hebben. Met verschillende humoristische voorbeelden wist de schrijfster haar ideeën duidelijk te maken. Vervolgens kon men luisteren naar de heer K. Norel, die vertelde over zijn vele ervaringen opgedaan in Afrika en op de vele boottochten. Spreker zei, dat een schrijver moet reizen om de sfeer te kunnen proeven voor zijn werken. In dit verband memoreerde hij de methodes van een aantal schrijvers als Herman de Man, Arthur van Schendel en A. den Doolaard. Ter illustratie van de causerie werd een aantal diapositieven vertoond, die bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. In zijn dankwoord sprak de Voorzitter de hoop uit, dat deze avond de aanwezigen dichter bij het boek gebracht had en sloot daarmee deze prettige avond. 56 (0)

Het Zeskant | 1958 | | pagina 22