Hr. Kreike aan boord in Loterijbriefjes, verkocht op zondagskleedje. de markt. ziet men er niet, om schorpioenen geen gelegenheid te geven zich in huis te nestelen. De binnen- en buitenkant van de huizen zijn in helle kleuren geschilderd, hetgeen een vrolijk aanzicht geeft. In iedere straat is een bar, waar ook een juke-box aanwezig is. De Venezolanen houden ontzettend veel van mu ziek. 's Avonds speelt dan ook altijd op een van de vele pleinen een amateurbandje. Helaas had de heer Kreike maar weinig tijd om de bevolking in al haar doen en laten te volgen. Wel is hem opgevallen, dat het trekken in de loterij voor velen het belang rijkste is om aan te denken. Dagelijks worden er loterijbriefjes verkocht en prijzen getrokken. Soms gaan er bedragen van twee ton de pot uit. Het verkeer in Puerto Ca- bello bestaat voornamelijk uit auto's. Een enkele fiets is er wel te zien, maar dan uitsluitend met nummer bord. Meer buiten de stad gaat het Spaanse cachet verlo ren. Het maakt plaats voor het Indiaanse leven in de binnenlanden. Daar vindt men ook het grote wild als: slangen, apen, tijgers en krokodillen. Zwemmen in de binnen landen is voor stadsmensen erg gevaarlijk. Bekend zijn daar de microbenriviertjes. Die microben drin gen door de huid naar binnen en verwekken een dodelijke leverziekte; de symptomen treden na enkele jaren pas aan het licht, maar dan is het te laat om het kwaad nog te keren. De inlanders zelf hebben voldoende af- weerstoffen tegen deze gevaarlijke ziekte. Het is een boeiend land. En wat hier geschreven is, zijn nog maar vluch tige indrukken van de heer Kreike. Toch prettig dat hij ze kon opdoen naast de drukke werkzaamheden, die hij te verrichten had. Voor ons was het prettig ze hem te horen vertellen en wij hopen, dat het voor li even prettig zal zijn ze te lezen, y (Q 47

Het Zeskant | 1958 | | pagina 27