KIJKJE OVER BUURMAN's schutting Gusto geeft ons aanwijzingen in woord en beeld voor het ver plaatsen van een last met één en twee hefwerktuigen. De armsignalen worden in het laatste geval met beide armen gelijktijdig uitgevoerd. Ons benieuwt het hoe het moet bij gebruik van drie hefwerktuigen. Zeker een been erbij. Bij vier hefwerktuigen... nog een been inschakelen. De aan- pikker staat dan waarschijnlijk op z'n hoofd bij het geven van die aan wijzingen... Amsterdam voltooide, aldus Verschure's „Schakel", onlangs zijn vijf honderdste brug. Bij een rondvaart kan men op een bepaald ogenblik zeven bruggen tegelijk zien, wat zeker een interessant gezicht zal zijn. Het verkeer te water is ermee gebaat, maar ons mensen uit de provincie bekruipt wel eens het gevoel, dat anno 1958 de lasten van al die bruggen de lusten wel dreigen te overtreffen. Bij „De Klop" behoort de overdekte helling tot het verleden. Het is maar goed ook, want als wij Gédégé mogen geloven als we dat niet mogen, weten we helemaal niet aan wie wij ons moeten vasthouden gaf die helling gelegenheid tot het overtreden van bij de wet of vanwege het bedrijf gestelde bepalingen. Gelukkig is daar nu een eind aan gekomen en zullen ze nu ook in Sliedrecht beter in het gareel gehouden kunnen worden... Bij Conrad-Stork werd toneel gespeeld. De redactie deelt ons mee, dat de aan lager wal geraakte Francisca een dankbare rol was voor Mieke Kuyper. Laat Mieke zich dat voor gezegd houden. Gerard en Tinus speelden de rollen van Houtpoot en Eenarm met soepelheid en flair alsof ze nooit anders deden. Anders spelen ze dus minder soepel. Laat de redactie van C-S-nieuws maar opletten. Smaad, laster en aantasting in eer en goede naam zien we er minstens in zitten... Bij J. K. was het tweede halfjaar van 1954 een zeer gezonde periode met een gering aantal ziektegevallen en het laagste aantal uitkeringsdagen van de laatste vier jaar. Pal daarop leverde het eerste halfjaar van 1955 het record aan uitkeringsdagen op. Het tweede halfjaar 1955 met een lager doch nog steeds hoog aantal ziektedagen zag een record aantal ziektegevallen. Dat zijn zo van die gegevens, waarover je aan 't filosoferen kunt gaan. Als wij een overheidsorgaan waren, zouden wij hierover zelfs tot in tiende procenten nauwkeurig, nietszeggende uitspraken kunnen doen... 34 maal is reeds uit het huwelijk van LSZ en L. Smit Co., dat honderd jaar oud is, een sleepboot geboren. Een reden om trots op te zijn. Wij, hier in Den Haag, voelen iets van die trots mee. Onze gelukwensen voor LSZ; ons medeleven gaat uit naar andere werven, die ook weieens een sleepboot voor die sleepdienst buiten echt ter wereld brachten... 48

Het Zeskant | 1958 | | pagina 28