Volledigheidshalve zij nog opgemerkt dat er combinaties van hars-glas vezels bestaan die veel hogere mechanische eigenschappen bezitten dan de hierbovengenoemde. Slechts bij uitzondering is hun toepassing economisch verantwoord. Resumerend bezit R.F.P.: homogene samenstelling laag s.g. zeer goede vormmogelijkheid goede mechanische eigenschappen goede mechanische bestendigheid goed isolerend vermogen (4,8.10-4 cal/sec/cm2/° C/cm) kleur kan door en door aangebracht worden geen of zeer gering onderhoud. Reinforced plastics worden o.m. gebruikt voor de vervaardiging van: tanks, bakken, pijpen, kappen platen, schermdeksels roosters, zeeframen machine- en appraat-onderdelen. Met glasvezel versterkte kunststoffen vinden hoe langer hoe meer toepas sing in de industrie. De mogelijkheden van dit nieuwe constructiemateriaal zijn vele. De toepassing van de kunststof dient echter verantwoord te zijn, wil zij tot volle bevrediging leiden. Het is daarom van groot belang dat zowel de juiste kunststof, bewapening en methode van verwerking wordt gekozen. Het kan voordeliger zijn bepaalde constructies of onderdelen in reinforced uit te voeren. J. K. Smit heeft met dergelijke bouwstukken al enige ervaring. De bij gaande foto s zijn van door hen uitgevoerde werkstukken, terwijl tevens een foto is afgedrukt van de grondstoffen mengmachine, die bij J. 6 K. gebruikt wordt voor de vervaardiging van deze plastics. v. B. K. Smit) Foto hiernaast: Grondstoffen mengmachine. Foto onder: Huidbeschermingsplaten voor kustmijnenvegers.

Het Zeskant | 1958 | | pagina 6