Na het afblazen van de wedstrijd werd de gevangen vis ingenomen en vervoerd naar de Gusto, waar direct aan de weging werd begonnen. Bij het opmaken van de prijzenlijsten, zowel de individuele als de corpsprijzen, bleek een 17-jarige jongen aan de kop te staan met een totaal gewicht van 470 gram aan gevangen vis. Hij kreeg de eerste prijs, een prachtig thee-, eet- en ontbijtservies, dat door onze Directie beschikbaar was gesteld. In totaal waren er 44 prijzen, terwijl het aantal deelnemers 220 bedroeg. De verhouding van de prijzen tot de nieten was dus 1 5. Van de corps- prijzen ging de eerste prijs naar de Geheelonthoudersvereniging I.O.G.T. te Rotterdam. Hier was de verhouding tussen prijzen en nieten 1 3. De voorzitters van diverse deelnemende verenigingen brachten namens hun vereniging de gelukwensen bij ons jubileum over en prezen de organisatie van het concours. Zij hoopten, dat Gusto op de eenmaal ingeslagen weg zou voortgaan door meermalen een dergelijk concours te organiseren, ook al is ieder jaar geen officieel jubileumjaar. Zonder de voorzitters van andere verenigingen te kort te doen willen we nog even de speech noemen, die de voorzitter van de visclub van Wilton-Fijenoord hield. Krachtig en met humor doorspekt, zoals o.a. het in herinnering brengen van de derde prijs, die hij deze middag zelf won (een haardstoeltje), waarin hij naar zijn zeggen na zijn pensionnering fijn visserslatijn kon gaan zitten ver tellen. Aan het slot van zijn speech bood hij onze vereniging namens W.F.'s Hengelvereniging een zuiltje op voetstuk aan. De heer Hollemans, die namens onze vereniging de corpsprijzen en de eerste drie persoonlijke prijzen had uitgereikt, sprak na de algehele uitrei king der prijzen voor de voorzitter namens Bestuur en leden zijn dank uit voor de grote belangstelling en deelname aan ons concours. Tevens bood het de enige vrouwelijke deelnemer (Is dat nu een visseres of een vis-ster? Red.) een prachtig boeket bloemen aan. Ook de dames, die deze middag de loten hadden verkocht, kregen bloemen aangeboden als dank voor haar medewerking. Nadat de deelnemers waren vertrokken bleven we met de eigen club nog even bijeen om onze indrukken te bepraten. De algemene conclusie was: We mogen dik tevreden zijn. Dit dank zij de medewerking van vele leden, daarbij zeker niet te vergeten de diverse schenkers van prijzen en onze Directeur, die terreinen en gebouwen en tevens de eerste prijs beschikbaar stelde. A. M. (0) 63

Het Zeskant | 1958 | | pagina 13