Schaakvereniging „C* U S T O" Als hij zijn Fidelio heeft gecomponeerd en deze opera met het orkest aan het repeteren is, merkt hij, dat hij doof wordt. Dat is wel het ergste wat een componist kan overkomen. Von Beethoven klaagt zijn nood bij een oude vriend, die geestelijke is en deze vermaant hem, in zijn lot te berusten en niet opstandig te worden. Als hij werkelijk doof wordt, zal hij de muziek kunnen horen, die de engelen in de hemel maken! Von Beethoven verzet zich echter tegen zijn noodlot en vervalt tot razernij. Ten slotte echter vindt hij de berusting en hoort dan inderdaad de muziek van de engelen. Een machtige en aangrijpende film, waarvan wij het slechts betreuren, dat de muziekweergave geen honderd procent was. W. De vorige maal hebt U allen, in grote bewondering voor ons eerste tiental, een ogenblik Uw hoofddek sel afgenomen en zover het mogelijk was een ogen blik stilte betracht. Dit was vanwege de drie ge speelde en gewonnen wedstrijden, weet U het nog? Dergelijke ceremonieën zullen we voortaan maar achterwege laten, omdat dit huldebetoon blijkbaar deze eminente spelers naar het hoofd gestegen is. De competitie is nu voor onze beide tientallen ten einde. Gusto I speelde 7 partijen, waarvan er 4 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 3 verloren werden. Het resul taat is dus 9 punten en een 3e of 4e plaats in de 3e klas competitie van de N.R.S.B. Er moet nog bericht komen van onze naast concurrent, Rock II, die een gelijk aantal punten heeft. Hier moet dus het aantal bordpunten de doorslag geven. Gusto II heeft woord gehouden. Het zou alle veldslagen verliezen, behalve de laatste. Dat is inderdaad gebeurd. De laatste wedstrijd tegen S.D.K. II werd gelijk gespeeld en daarmede komt Gusto II met één punt als hekke- sluiter uit de bus. De eer is gelukkig gered. Uitslagen competitie N.R.S.B. Zwarte Paard-Gusto I, 14 januari 1958. N. Kerkhoff-J. Pluimers 0 -1 A. Bleiksloot-J. v. d. Meer 1 -0 P. v. d. Kraan-J. Noordam 0 -1 A. de Bruin- C. Ammendorffer 1 -0 J. Zwart-J. v. Putten 0 -1 J. Witlox-J. Proper 1 -0 S. Gouka-H. v. Beekum 0 -1 J. Henkelmans- M. Pluimers J~Yi v. Mourik-L. Franken 1 -0 C. v. d. Braak- M. Heinemans 1 -0 5H-4^ Zwarte Paard II-Gusto II, 28 januari 1958. J. Groeneweg-W. Vis 1-0 C. Groeneweg-F. Heusdens 1-0 P. v. d. Kraan-K. Winkel 1-0 J. Moerer-A. Elswijk 1-0 A. v. d. Bommel-J. Pelgrim 1-0 S. Gouka-L. Franken Vi-Yz P. v. Campen-H. Ernst 0-1 J. v. Toledo-L'. Rollof C. v. Meerendonk- E. v. Stijn 1-0 A. v. d. Wal-P. Huigens 1-0 8-2 (0) 65

Het Zeskant | 1958 | | pagina 15