kijkje OVER BUURMAN's schutting LSZ rekent zijn lezers voor en wie zijn wij dat wij eraan zouden dur ven twijfelen dat op hun bedrijf in 1957 105.000 man-uur gespendeerd werden aan onderhoud, reparaties en schoonhouden van het bedrijf. Van deze man-uren is naar wij denken een goed deel niet te vermijden, maar het cijfer geeft te denken. Zij zouden twee-en-halve Rijnsleepboot of vijftig flinke woningen hebben opgeleverd. Voor zes IHC-werven samen wordt het nog aanzienlijker en voor de hele industrie bepaald ontzagwekkend. En ieder van ons kan er het zijne toe bijdragen om die extra-arbeid te voorkomen. Gédégé in Sliedrecht heeft het op lange, roodgelakte nagels geens zins voorzien. Hij ziet de zaken blijkbaar liever in natura. Een andere versregel van hem waarin hij zegt liever een naar parfum geurende Jane Mansfield in de teil te zien wijst ook wel in die richting. Jane zal alsdan echter zeker roodgelakte vingernagels en teennagels dragen. Het wordt wel tijd, dat Gédégé dit met zichzelf uitvecht Bij Verschure vergaderde de ondernemingsraad. Wij hebben het gewaagd om deze vergaderingen in het licht van de door LSZ gepubliceerde en hier boven aangehaalde gegevens te bezien. U moet dat ons niet al te kwalijk nemen. Die ondernemingsraad kan er nog wel mee door, als u 't ons vraagt. Maar niemand vraagt het ons. Gelukkig! Maar als Hagenaar zijnde zoals ze dat in Rotterdam zeggen kennen wij nog wel wat commissies, bureaux, diensten en instellingen wier vergaderen en zelfs bestaan nogal wat manuren kosten, die nuttiger besteed hadden kunnen worden. Gusto deelt ons mede, dat Brussel ernaar streeft de hoofdstad van Europa te worden. Daarmee kunnen wij, Hagenaars, vrede hebben, mits de belang rijkste Europese organen zo noemen ze dat maar bij ons worden ondergebracht. In het geval Amsterdam hebben we dat ook zo gedaan. Zij de titel van hoofdstad en wij de ministeries. En voor Rotterdam en Antwerpen een tunnel, dan hebben we allemaal wat. EHBO-ers en brandweerlieden van J. K. kregen films te zien, die volgens de redaktie de lachspieren losmaakten, met recht zelfs. Ons valt zo gauw niet in, hoe men met onrecht de lachspieren losmaakt. Overigens kregen steeds volgens de hierboven geciteerde redaktie de buikspieren te veel van het goede het was wel een spierenboel, die avond. Gelukkig, dat er EHBO in de zaal was Conrad Stork laat ons kennismaken met een vorm van besteding, die nog geenszins beperkt genoemd mag worden. Aan onbruikbaar gereedschap oogstte men daar in enkele dagen 645,71. Een nuttige besteding lijkt ons dat geenszins. Recht op de man af en zonder gekleurde bril ziende, een vraag: Hoeveel gereedschap slaat U stuk van de wieg tot het graf? IB0M1CU5

Het Zeskant | 1958 | | pagina 24