I.H.C.-WERK OP DE WERELDTENTOONSTELLING om half tien lag het schip na een proeftocht met veel hindernissen weer afgemeerd aan de werf. Wijsmuller en Douane vergden nog enig oponthoud en zo vertrok onze vierde sleepboot van 1600 pk zaterdag 12 april naar Egypte. Goede vaart! Dorremans, (LSZ) Ook op de Expo 58 in Brussel is de I.H.C. Holland ruimschoots vertegen woordigd. Natuurlijk zult u nergens een paviljoen aantreffen met onze naam en handelsmerk, zoals enkele wereldconcerns wel gedaan hebben. Maar zowel in de Nederlandse als in de Belgische deelneming zijn modellen van door ons gebouwde baggerwerktuigen en schepen opgenomen. De bagger molen „Afrika", de snijkopzuiger „Tohotmos" voorheen „Louis Perrier" de sleepboot „Antar", voorheen Edgar Bonnet", zijn in het Nederlands paviljoen bij de collectieve inzending van de Nederlandse scheepsbouw. Maar het pronkstuk van de I.H.C.-modellen staat in het gebouw van de Belgische Burgerlijke Bouwkunde. Voor een Belgische cliënt, waarmee de I.H.C. reeds lang zeer aangename relaties onderhoudt, produceerden wij een makette van de snijkopzuiger „Vlaanderen XI" (CO. 325) aan het werk in Knokke. Dit karwei be schreven wij voor u in „Het Zeskant" van augustus 1957. Bijgaande schets en foto's geven een goede indruk van het geheel, dat 3.10 x 1.85 x 1 meter meet. Om in scheepsbouwtermen te blijven: de ma kette bestaat uit drie secties, die voor transport uit elkaar genomen worden. De eerste sectie omvat het horizontale gedeelte van de bovenbouw, waarin de hoofdmakette en twee kleinere een plaats vinden. Op de middelste foto van blz. 54 ziet u de stad Knokke in vogelvlucht en even boven het midden van de foto de zuigput met de „Vlaanderen XI" op een schaal 1 1000. In de linker- en rechterhoek van de makette respec tievelijk een overzicht van de onderdelen waaruit de zuiger bestaat en de zuiger geheel gemonteerd liggend in het gegraven dok. Op een speciaal

Het Zeskant | 1958 | | pagina 5