VAN MAN TOT MAN Als wij ons tot de werknemers van de Werf Gusto wenden in een per soonlijk woord van man tot man, dan is daar een reden voor. Er verandert iets op onze werf en wij vinden dat belangrijk genoeg om li daarover in te lichten. Natuurlijk kunt li zeggen, dat dat toch ook mogelijk is door een publicatie op de daarvoor bestemde plaatsen. Ja, dat kan. Tenzij wij van mening zijn, dat het op een andere manier misschien beter tot zijn recht komt. Deze betere manier menen wij gevonden te hebben in dit artikeltje. Er verandert iets; ja, zeg dat wel, want wat reeds meer dan 50 jaren de normale gang van zaken was, gaat verdwijnen en iets nieuws komt er voor in de plaats. Was het al die jaren normaal, dat wij bij het betreden van de werf onze penning ophingen op de daarvoor bestemde borden, zo zullen we binnen afzienbare tijd onze aan- en afmelding gaan doen door middel van zgn. prikklokken. U zult zich afvragen of dat nu zo belangrijk is, want dat gaat op andere fabrieken toch reeds jaren zo. U heeft gelijk. Ook wij zijn van mening, dat er heus niet zo'n groot verschil is tussen prikklokken en penningborden. Doch er wordt toch maar gebroken met een jarenlange traditie. II zult zich misschien gaan afvragen of er een bepaalde reden bestaat om over te gaan tot het nieuwe. Ja, daar zit een kern van juistheid in. Als Ondernemingsraad en Vaste Commissie trachten wij naast het belang van de Werf ook het belang van de werknemers te dienen door het doen van voorstellen om te komen tot goede was-, kleed- en eetlokalen. Tot goed begrip dient gezegd te worden, dat het overleg tussen de Directie en de vertegenwoordigers van de werknemers altijd in een goede geest van samenwerking plaats vindt. Wij hebben in de na-oorlogse jaren tal van verbeteringen voor de werknemers kunnen bereiken door een overtuigende wijze van samenwerking. Dat de Directie van haar zijde ook op ons wel eens een beroep deed om medewerking, wanneer zulks noodzakelijk was, behoeft geen betoog. Nu gaan wij binnen korte tijd over tot het openstellen van een nieuw was- en kleedlokaal voor die werknemers, die tot nu toe daarvan waren ver stoken, Onder een der nieuwe hellingen hebben we vooral de laatste weken een opmerkelijke activiteit ontdekt. Metselaars, stucadoors en electriciëns zijn druk in de weer om te zorgen, dat alles zo mogelijk klaar komt op de gestelde streefdatum. II zult zich nu afvragen of het nieuwe (0) 57

Het Zeskant | 1958 | | pagina 7