was- en kleedlokaal iets te maken heeft met de prikklokken. Dat is inder daad het geval. Het ligt namelijk in de bedoeling de prikklokken op te stellen bij de in- en uitgangen van deze kleedlokalen. U zult zeggen: Dat is toch niet zo belangrijk, want ze moeten toch ergens staan! U krijgt weer gelijk, maar toch! nee, er verandert iets. Het is namelijk niet meer mogelijk na het blazen van de fluit de fabriekspoort binnen te rennen en dan toch op tijd te zijn.. Voor hen, die niet gewend zijn op het laatste nippertje van huis te gaan, verandert er niets. Doch voor hen, die elke morgen als een sleur hun jas tussen het hek vandaan moeten trekken, verandert er wel iets. Voor hen zal het dus enige moeite kosten te wennen aan het nieuwe, al twijfelen wij er niet aan of ook dat komt in orde. Voor hen, die gewend zijn zich wat vroeg op te stellen bij de portier om zo spoedig mogelijk de fabriek achter zich te laten, verandert er ook iets. Men zal niet vóór 4.45 uur kunnen afprikken en dit zal, in tegen stelling tot het oude, op enige afstand moeten geschieden van de fabrieks poort. Om hen. die gebruik moeten maken van een openbaar vervoermiddel en gebonden zijn aan vertrektijden van spoor, tram of bus, zal het waslokaal geopend worden om 4.40 uur. Dit betekent echter niet, dat we de rij- vorming zoals we die kenden bij de fabriekspoort, gaan verleggen naar de kleedlokalen. Het ligt n.l. in de bedoeling U vijf minuten voor het beëindigen van de werktijd toe te staan, U van Uw werkobject naar het kleedlokaal te begeven. Wij zijn van mening, dat dit zeer redelijk is en dat hiervan geen misbruik mag worden gemaakt, daar dan de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de Directie dan op haar genomen besluit terugkomt en een ieder aan zijn werk moet blijven tot de fluit om kwart voor vijf blaast. Wij hebben hierboven al gezegd, dat wij trachten in goede samenwerking de werknemers te dienen. Dat is wel gebleken bij de kort geleden uitge keerde winstuitkering. Ook daarin is getracht verbetering te krijgen en het resultaat is, binnen de grenzen van de mogelijkheden, voor ons niet ongunstig uitgevallen. Of wij echter in de toekomst op deze weg verder kunnen gaan, zal afhangen van de medewerking, die wij ontvangen van de arbeiders in het bedrijf. Wij twijfelen er niet aan of deze is er en zal zeker nog verbeteren. Ook ten aanzien van het boterham-eten des morgens valt wel iets te zeg gen. Het is toegestaan, dat er des morgens een boterham wordt gegeten, doch in het fabrieksreglement staat wel degelijk, dat dit beperkt zal worden tot vóór negen uur. Ook daar valt iets aan te verbeteren: vooral ook het bijeengroepen van vele eters in de hallen is vaak het onderwerp van gesprek in Ondernemingsraadvergaderingen en tot onze spijt kunnen wij dit niet altijd verdedigen. Zo ziet U, dat er toch voor alle arbeiders op onze werf wel iets ver andert. In ongunstige zin?, zult U zich afvragen. Wij moeten dit beslist ontkennen. Als wij ons houden aan de voorschriften dan doen wij niets meer of minder dan. datgene, waarvoor wij zelf de verantwoording hebben aanvaard. Willen wij met elkaar proberen het in de toekomst zo te gaan doen? U dient daarmede niet alleen Uzelf, maar ook hen, die U vertegenwoor digen. Voor de Ondernemingsraad, P. Slabbekoorn, secretaris Voor de Vaste Commissie, A. Boomert, voorzitter. 58 (0)

Het Zeskant | 1958 | | pagina 8