Ideeën 6us J Vergadering Ideeënbuscommissie op 26 april 1958. Idee 71 (1957) L. Lansbergen en v. d. Wer[. Gebruik van slijptol voor het vlakken van flensen. Tegen de aanvankelijke verwachting in is gebleken, dat de toepassing van dit idee zeer wel mogelijk is. Het wordt reeds toegepast en blijkt zeer goed te voldoen. Idee 73 (1957) G. Kammers. Beitelhouder voor steekbank. Dit idee is in de praktijk beproefd en blijkt goed te voldoen. Het geeft een bespa ring, vooral op het materiaal. Idee 80 (1957) L. Franken en H. v. Scheindelen. Stelplaat voor het stellen van flensen aan pijpen. Hoewel de Commissie van oordeel is, dat het beoogde doel nog wel op eenvoudiger wijze kan worden bereikt, geeft het idee wel een verbetering. Premie: 15, Idee 2 Wde Brons. Hoekstalenklem voor het boren van een hoekstaal in verschillende maten. Het idee geeft wel enige verbetering. Er zullen enkele van deze klemmen worden vervaardigd. Mochten deze in de praktijk goed voldoen, dan kan de thans voorlopig toegekende premie worden verhoogd. Premie: 10, Idee 7 J. D. Osterholt. Het veranderen van fieber laskappen om scheuren en vervorming te voorkomen. Het idee is goed en geeft een besparing op de kosten van laskappen. Premie: 15, Idee 8 P. Gerritsen. Tweede aanslag op de zaagmachine. Het is een bruikbaar idee en wordt reeds uitgevoerd. Het geeft een tijdsbesparing. Premie: 25, Idee 9 L. Meulstee. Het vlugger maken van doorvoeringen. De voorge stelde werkwijze zal een belangrijke werktijdsbesparing geven, bij veel vuldig voorkomend werk. Premie: 100,—. Idee 11 C. J. Lemson en van Aken. Afschrijven van vlak- en huidsecties aan de binnenkant in plaats van aan de buitenkant. De voorgestelde werkwijze geeft vele voordelen en zal tot een beduidende tijdsbesparing leiden. Premie: 150, Idee 12 D. A. v. d. Linden. Aanslagblokjes op Sicomat-brandmachine. Door het aanbrengen van de aanslagblokjes kan de insteltijd worden verkort. Het idee is bruikbaar en kan worden toegepast. Idee 13 B. Boomgaards. Aanbrengen van aanslagnokken en strippen op dwarsliggers van de lasvloer, voor het haaks uitleggen van secties van 2 of meer platen. De voorgestelde werkwijze geeft een verbetering ten opzichte van de thans gevolgde methode. Premie: 25, Idee 10 kwam niet voor een beloning in aanmerking. De ideeën 13, 14 en 15 werden aangehouden tot de volgende vergadering. Premie: 100, Premie: 25, Premie: 25, (0) 59

Het Zeskant | 1958 | | pagina 9