"H.A.M. 303" co 368 TE WATER draulische beweging gehesen worden, waarmede voorkomen wordt, dat hefdraden en kabelschijven zich onder water bevinden. De zuiger zal bij Verschure onder C.O. 392 worden gebouwd. Met de hiervoor genoemde drie grote zuigers zal onze Italiaanse op drachtgever over een moderne vloot van baggerwerktuigen beschikken. De levertijd van de C.O. 392 is ook weer zodanig, dat er stevig aan gepakt moet worden om op tijd gereed te zijn, zodat onze klant ook nu niet wordt teleurgesteld. A. M. Verschure. Tien mei 1958 was een belangrijke dag. Niet alleen wegens de droevige herinnering aan 18 jaar oeleden, maar ook door de feestelijke tewater lating nu van de sleephopperzuiger ,.HAM 303". Vrolijk wapperden de vlaggen op schip en werf; een groot gezelschap gasten, LSZ-ers en overige toeschouwers lieten zich het komende schouw spel der tewaterlating niet ontsnappen in de windgekoelde voorjaarszon. De voorbereidingen bleken „af" te zijn, want nauwelijks waren de keggen verwijderd en de naam aan het schip officieel met bruisend schuim ge geven, of het schip begon gesmeerd zijn gang' naar De Noord te glijden. Anker en peuren deden hun werk zo goed, dat het schip haast „vanzelf" zijn draai naar de haven maakte. Daar lag het zelfs zo ras, als ware dit een teken, hoe de „HAM 303" snelle voltooiïng begeerde. In zijn toespraak wees dhr Leo C. Smit erop, dat dit welgeteld nu al het 22e schip is, dat de H.A.M. van LSZ verkrijgt, en zouden die van de overige IHC vennoten meegeteld worden, dan komen we wel tot over de dertig, meest zuigers en hoppers, molens en kranen, bakken en bokken. Hij dankte de H.A.M. voor deze vele blijken van vertrouwen, die spreker temeer waardeerde omdat de besprekingen door de H.A.M. altijd door uitermate deskundige mensen gehouden worden, die de eisen van het werk kennen en ook weten wat ze hebben willen. Door dit levende contact met de practijk is het de bouwers ook mogelijk te blijven streven naar verbeterde en nieuwe constructies. Dhr Smit wees er nog op, dat de huidige „HAM 303" alleen al meer kost dan enkele tientallen van de voor 1940 geboren kinderen. Dat de monstreert wel de ontstellende waardevermindering van ons geld, en dit zou tot de opmerking kunnen leiden, dat de H.A.M. deze moderne sleep- 64

Het Zeskant | 1958 | | pagina 4