BESTEEDT UW VAKANTIEGELD GOED! We gaan met vakantie! En we ontvangen vóórdat we met vakantie gaan onze vakantietoeslag. Dat betekent, dat we wat extra geld op zak hebben en er in onze vakantie eens op uit kunnen trekken. We gaan naar de zee, naar de bossen of naar de hei; in ieder geval gaan we uit onze gewone omgeving weg. We gaan reizen. En reizen kost geld, hoe een voudig we het ook aanleggen. Het is dus zaak, dat we ons vakantiegeld zo goed mogelijk besteden. Maar wat heeft het besteden van ons vakantiegeld met de veiligheid te maken? Hopelijk niets. Het zou echter kunnen zijn, dat U in de vakantie op de bromfiets rijdt en links-af slaat, zonder Uw arm uit te steken. Dan staat er natuurlijk net een Dienaar der Wet, die U aanhoudt en „op de bon slingert Dat kost U een tientje. En dat tientje gaat van het vakantiegeld af. 't Is jammer, want daar hadt U niet op gerekend. Het is de tol, die U moet betalen voor het scheppen van een onveilige situatie! En nu zijn we, waar we wezen willen: bij de veiligheid en in het bijzonder bij de veiligheid op de weg. Gedurende de vakantietijd is het op de weg dubbel uitkijken, want er rijden veel meer fietsen, brommers, scooters, auto's enz. dan normaal. Het risico van verkeersongevallen is derhalve groter. Helpt dus allen mede de veiligheid in het verkeer te bevorderen. Houdt U aan de regels van het verkeer; wees een heer in het verkeer! Doet ge dit niet, dan is de kans groot, dat het vakantiegeld niet goed besteed wordt. Want dan komt het terecht bij de Officier van Justitie, die geen rekening houdt met de beperking van de besteding van Uw geld. En laat ik nou de hete tijd gedacht hebben, dat die komma tussen de cijfers een vetspatje was (0) 89

Het Zeskant | 1958 | | pagina 11