Ideeën DANKBETUIGINGEN VERGADERING IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 7 JUNI 1958 Idee no. 16 T. H. voor den Dag. Draaien van assen met grote diameter met behulp van een mal en meetklok. Deze werkwijze is niet nieuw. Inzender heeft hem toegepast in afwijking van de door de werkvoor bereider aangegeven werkwijze. Aanmoedigingspremie 10, Idee no. 17 H. D. Scholte. Voorkomen van het wegdrukken van de beitel, die geplaatst is in de baar op support van de sleeschaafbank. Het idee is goed uitgewerkt, doch niet toegepast, omdat een betere bewerkingsmethode (op een andere machine) is gevonden. Aanmoedigingspremie 10, Idee no. 20 B. Boomgaards. Verbetering van draadliertjes voor het op zetten van rechte lijn op secties enz. De voorgestelde werkwijze is reeds toegepast en voldoet goed. Premie 25, Idee no. 22 H. J. T. Hendriks, Snijden op de draaibank van vierkante en trapeziumdraden op stangen en moeren. Dit idee is reeds toegepast en geeft een belangrijke tijdsbesparing. Er moeten echter nog meer proeven mede genomen worden, voordat een eindoordeel kan worden bepaald. Voorlopige premie: 100, Idee no. 23 K. v. d. Linden. Beveiligingshaken aan lorries ten behoeve van het afremmen. Dit idee is goed en kan zonder bezwaar worden toegepast. Het geeft een veiliger werkwijze. Premie 20, De ideeën nos. 14, 15 en 18 werden aangehouden tot een volgende ver gadering. De ideeën nos. 19 en 21 kwamen niet voor beloning in aanmerking. Langs deze weg wil ik nogmaals, ook namens mijn vrouw, mijn grote dankbaarheid uitspreken voor de onvergetelijke dag van mijn 50-jarig jubileum. Allereerst mijn hartelijke dank aan mijn patroons, de heren Smulders, voor de prachtige gift. De bedrijfsleiders, werkmeesters, bazen (onder wie mijn oude baas Horsen) en collega'd dank ik voor de blijken van belangstelling. Verder een woord van dank voor de voorbereiding van dit feest aan mejuffrouw Heijnen en de heer Wink. A. M. AALSMA. (0) 91

Het Zeskant | 1958 | | pagina 13